Fotogalerie

Vítězné a nominované práce 15. ročníku Hvězdy 3D reklamy

Vítáme Vás v galerii oceněných prací, přihlášených do 15. ročníku soutěže Hvězda 3D reklamy! Odborná porota o pořadí rozhodovala při svém zasedání v sídle Asociace 3D reklamy dne 16. dubna 2015 a slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo tradičně na veletrhu ReklamaPolygraf 13. května. Při prohlídce galerie Vám přejeme příjemný a inspirující zážitek.

Za organizační tým - Hana Humlová, Pavel Černý, Radomír Starý


Souhrnná kategorie ABSOLUTNÍ VÍTĚZ


Tetovací rukáv

DSCF5928

Tetovací rukávy - různé designy v rámci kampaně "Kérka jako trám".

Značka Kofola nasadila letní kampaň. Nosný TV spot se jako každý rok nesl ve znamení lásky. „Láska nepotřebuje důkazy“, zněl claim. Krátký příběh se odehrával na kolotoči, kde se mladíkovi nedařilo pro dívku vystřelit růži a ona ho přesto ocení polibkem.

Spot (https://www.youtube.com/watch?v=8pG4v0RRT24) byl nasazen od června do srpna a jeho poselstvím byla pravda, za kterou si stojí i Kofola.

Vedle TV spotu značka současně spustila ve vybraných restauracích promo kampaň s názvem „Kérka jako trám“, kdy se za nákup dvou točených kofol rozdával tetovací rukáv. Ve vybraných obchodních řetězcích byl také nabízen letní promo čtyř pack dvoulitrové kofoly s dárkem uvnitř. Tetovací rukávy byly k dispozici i na vybraných hudebních festivalech a velkých open air akcích.

Přihlašovatel: Sprint Trading s.r.o.


Souhrnná kategorie INOVACE ROKU

neudělena


Kategorie REKLAMNÍ PŘEDMĚT 3. MILÉNIA1. místo:

--- na zahryznutie

zahryznutie

… na zahryznutie: veselé zatvárače potravín, ktoré sú v tvare štylizovaných zvierat (príšeriek). Sú navrhnuté v oblých tvaroch, aby nedošlo k poraneniu. Použitie: otvorené vrecko s potravinou v otvorenej časti zahneme a zasunieme príšerku, ktorá je tiež hladná a už viac nemusíme mať v skrini s potravinami vysypanú múku, cukor, krupicu...

Přihlašovatel: Simona Blašková


Nominace:

Reklamní hrnky a další nádobí z EKO-bambusových vláken

nádobà babus PLA 2

Uvedené nádobí vyniká zejména: nerozbitností, nižší hmotností, šetrností k životnímu prostředí při výrobě a odbouratelností při likvidaci. Je probarveno přímo ve hmotě dle PMS a potisknutelné sítotiskovými a tamponovými technologiemi s barvami na vodní bázi. Cenově je výhodnější než keramika.

Přihlašovatel: Továrna-Design s.r.o.


Reklamní pastelky

pastelky

Tento předmět je vhodný zejména pro firmy prodávající módní značky, dekorativní kosmetiku, případně další produkty, ve kterých hraje důležitou roli barva. Mnoho značek má na každou sezónu určené určité barvy. Náš návrh je tedy sada pastelek, které jsou přesně v barevné škále odpovídající barvám pro danou sezónu.
Pokud dá maminka tyto pastelky svým dětem, jednak jim udělá radost, ale hlavně (z hlediska firmy) bude mít stále na očích vzorník jejich produktů. 

Přihlašovatelé: Jaroslav Jerhot, Zdeněk Jurčík


Pravítko se šablonou

pravitko

Co dělají lidé, když se nudí na poradě, na přednášce, ve škole? Spousta z nich si kreslí různé domečky, zvířátka a další malůvky. Tak proč jim jejich kreslení trochu neusměrnit? Např. tak, aby se podpořil vztah k určité značce. Udělat se to dá např. pomocí šablony, kterou lze rozdávat jako reklamní předmět. Šablona lehce umožňuje nakreslit logo, případně klíčové produkty dané značky – viz obrázek. Prezentujeme zde šablonu, která obsahuje logo McDonald’s a hamburger. Kromě loga je na šabloně ještě pravítko, aby celý předmět nebyl pouze prvoplánově reklamní, ale měl i další přidanou funkci. 

Přihlašovatelé: Jaroslav Jerhot, Zdeněk Jurčík


Víčko na láhev PET s dárkem

vicko

Náš koncept vychází z oblíbených hraček přidávaných k různým potravinám – čokoládovým vajíčkům, jogurtům, apod. Škálu produktů, ke kterým lze dárek přidat, jsme se pokusili rozšířit o nápoje prodávané v PET lahvích. Víčko od PET lahve se dá modifikovat tak, aby v něm vznikl prostor, do kterého lze dárek-hračku umístit. Výrobcům, kteří takové víčko s dárkem použijí, se naskýtá možnost přebrat část trhu konkurenci.

Přihlašovatelé: Jaroslav Jerhot, Zdeněk Jurčík


Kategorie HVĚZDNÁ BRÁNA

 

Nominace:

Oranžový panter

panter

Plyšová hračka v podobě oranžového plyšového pantera pro dětské návštěvníky MFF Karlovy Vary.

Přihlašovatel: Továrna-Design s.r.o.


Kategorie ročníku REKLAMNÍ LAHEV


2. místo:

Eko tritanová lahev na vodu

Tritanova lahev

Eko tritanová lahev na vodu v barevném provedení a designu klienta Vodafone, včetně dárkové krabičky.  Hlavním motivem byli stylizovaní krasobruslaři, symbolizující ty z úspěšné řady TV spotů.
Navržená jako dárek ke konci roku pro partnery a zaměstnance.
Vyrobena z nerozbitného, certifikovaného materiálu Eastman Tritan. Tento materiál neobsahuje žádný bisfenol (BPA free). Opakovaným používáním této lahve snižujeme produkci odpadu a pomáháme šetřit životní prostředí.

Přihlašovatel: 94 Minutes s.r.o.


2. místo:

BERNARD BOHEMIAN ALE sektová láhev a láhev 0,33 l

14 Bohemian Ale 075l CMYK14 Bohemian Ale 033l CMYK

Bernard Bohemian Ale je svrchně kvašené, unikátní pivo, které si zaslouží i výjimečné balení, a proto jsme se jako první pivovar v ČR rozhodli použít sektovou lahev, která povznáší naše pivo na požitek nejen pro chuťové smysly. Vzhledem k vysokému obsahu alkoholu tohoto speciálního piva se velmi sympatickou variantou balení stává i naše nová třetinková láhev. Na jedinečném až roztomilém vzhledu této lahvičky se podílel mimo jiné i Štěpán Malovec. Bernard Bohemian Ale v těchto exkluzivních lahvích se bude skvěle vyjímat na Vašem stole (nejen) při slavnostních příležitostech.

Přihlašovatel: Rodinný pivovar BERNARD a. s.


VOLNÁ KATEGORIE


1. místo:

Samolepkové nástěnné hodiny Vodafone

DSCF5944

Společnost Vodafone Czech Republic a.s. využila samolepkové nástěnné hodiny jako dárek pro své zákazníky pro zvýšení loajality.
Samolepkové nástěnné hodiny na zeď ve vlastním designu originálně a moderně doplňují design interiéru. Aplikace je jednoduchá a šetrná k povrchu. Použit byl vinyl a plast, rozměr na zdi je cca 40 × 30 cm, dodáváno včetně baterie, baleno v dárkové PVC krabičce o rozměru 11 x 3,5 x 41 cm ve vlastním designu včetně návodu.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


2. místo:

Srdíčko LOVELY – připomínková rozesílka

Srdicko LOVELY

V měsíci listopadu 2014 jsme pro zákazníky společnosti REDA připravili rozesílku, která jim měla připomenout, že i malý reklamní předmět dokáže zaujmout a udělat radost, pokud je zajímavě zpracován.

Obdarovaní dostali obálku s přísně tajným sdělením obsahujícím zprávu o cestě, kterou absolvoval malý dárek, než se dostal do rukou našich zákazníků. Dárek v podobě hřejivého polštářku ve tvaru srdíčka byl podpořen větou „Za to, že jste mě přijali, Vás chci zahřát u srdce“.

Hřejivý polštářek LOVELY s logem REDA zůstal obdarovaným jako dárek, který mohli opětovně použít při sychravém počasí a zahřát se. Stačilo jednoduše promáčknout plíšek uvnitř polštářku, který vyvinul teplotu cca 52 °C.

Jak již bylo zmíněno, cílem připomínkové rozesílky bylo ukázat zákazníkům společnosti, jak dělat radost maličkostmi a jak ji předat dál, což bylo také uvedeno v závěru sdělení.

Přihlašovatel: REDA a.s.


3. místo:

REFLEXNÍ PÁSKY s bublinkami

paska

Reflexní pásky chrání děti stejně jako vitamíny. Zvláštností těchto pásků je potisk ve dvou vrstvách. Bublinky jsou tištěny pod reflexní vrstvou a logo v malé ploše na reflexní vrstvu. Důvodem bylo zachování co největší reflexní plochy.

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


Nominace:

Vánoční dárek RWE

 DSC2847 mini

Vánoční dárek pro zaměstnane společnosti RWE, u kterého bylo zadáním klienta neotřelým způsobem zvýšit povědomí o tom, že společnost je již tradičním sponzorem české kinematografie. PRESCO GROUP se rozhodlo propojit aktuálně vydané DVD filmu Fair Play s tradičně oblíbeným vánočním dárkem – čokoládou. Tvar čokoládové běžecké tretry byl vyroben na základě původního návrhu designerky společnosti, včetně obrandované dárkové krabičky. 

Přihlašovatel: PRESCO GROUP, a.s.


NikeWomen Studio na Designbloku 2014

 Q9B5218

NikeWomen Studio byl prostor na Designbloku 2014 navržený tak, aby umožnil originálním způsobem představit technologické a produktové novinky Nike. V rámci expozice na Designbloku jsme starou tělocvičnu bývalé základní školy v Mikulandské ulici proměnili na interaktivní studio a testovací prostor pro dámskou tréninkovou kolekci Nike. Návštěvnice si mohly na místě zapůjčit sportovní oblečení a obuv, se kterým se ve vyhrazené části studia pohybovaly do rytmu doprovodné hudby po šestiúhelníkových LED polích vestavěných do interaktivní podlahy (šestiúhelník byl výrazným prvkem tréninkových bot Nike právě tehdy uvedených na trh). Pohyb snímala kombinace senzoru Kinect a digitální zrcadlovky a z dat jsme pomocí na míru vytvořeného algoritmu v reálném čase promítali na plátno reprezentaci pohybu v abstraktní podobě. Zároveň jsme každé účastnici vytvořili sérii fotek kombinující reálné snímky s abstraktním znázorněním pohybu zachyceného pomocí motion capture. Výsledné fotografie byly návštěvnicím po jejich výběru nejlepšího z řady snímků automaticky odesílány na email a na místě vytištěny.

Přihlašovatel: Revolta s.r.o. / Richard Preisler


GO GREEN-set vánočních dárků pro DHL

Podtácek DHLvÄnec - dhl

Pro společnost DHL je dlouhodobým cílem snižování emisí CO2 a celkový odpovědný přístup k životnímu prostředí. Tento koncept v DHL nazývají GOGREEN. V roce 2014 bylo RESPIRu zadáno vytvořit reklamní předmět, který by charakterizoval paletovou přepravu. Druhým zadáním byl praktický dárek s vánoční tématikou. Oba dárky měly samozřejmě prezentovat odpovědný přístup k životnímu prostředí. Náš tým vytvořil podtácek a další výrobky z již použitých palet, které jsme opět ručně v České republice přivedli k druhému životu. Up-cycled adventní věnec ve výběru vyhrál jako praktický dárek s vánoční tématikou. Na věnci naleznete anděly z desek plošných spojů, skořici z banneru nebo hvězdy z hasičských hadic. Přejeme šťastné a zelené Vánoce! 

Přihlašovatel: utopia design s.r.o.


Kategorie REKLAMNÍ GASTRONOMIE


1. místo:

GILL polo - porcelánová sada s českým křišťálem

GILLpolo2

Pro společnost GILL Polo, která se věnuje propagaci tohoto anglického sportu v ČR, jsme navrhli a realizovali porcelánovou sadu. Obsahuje dva šálky s podšálkem, mléčenku, cukřenku a konvičku. Tuto sadu doplňovaly větší hrnečky. Porcelán byl určen jako vánoční dárek pro partnery a dále jako dárek pro zahraniční hráče. Tvar porcelánu od zn. Porceline by Maxim evokuje pohyb a akčnost hry. Porcelán je dekorován českým křišťálem od společnosti Preciosa. Dochází zde k propojení tradičního anglického sportu s českou sklářskou tradicí.

Přihlašovatel: Brand Gifts, a.s.

 

2. místo:

Kozel – dřevěná krabička s podtácky

KOZEL krabicka podtacky 3

Při příležitosti 140. výročí od založení pivovaru Velkopopovický Kozel byly vytvořeny dřevěné krabičky určené k uložení speciální série korkových a cínových podtácků, které sloužily k propagaci značky piva Velkopopovický Kozel.

Reklamní předměty byly určeny především pro zahraniční trh (například Finsko a Bělorusko) jako dárek pro největší odběratele v daných zemích. Dále bylo možné zakoupit reklamní předměty v pivovarském obchodě nebo na e-shopu. Cínové podtácky byly určeny jako příbal k dárkovému balení piva Velkopopovický Kozel.

Realizovány byly:               

- cínové podtácky s historickými motivy pivovaru byly vázané po dvou nebo třech kusech papírovou manžetou, na které byly natištěny informace z historie pivovaru;

- korkové kulaté podtácky, potištěné jednobarevnou grafikou připomínající výpal, balené po 3třech kusech do smršťovací folie;

- dřevěná krabička sloužící k uložení cínových či korkových podtácků, potištěná  jednobarevnou grafikou.

Pivovar chtěl pomocí těchto reklamních předmětů připomenout svým příznivcům dlouholetou tradici, historii a více se jim přiblížit. Z toho důvodu byly zvoleny podtácky, jako nejčastěji viditelné a využívané předměty v restauracích či pivnicích. 

Přihlašovatel: REDA a.s


3. místo:

Misky UNILEVER

misky uni

Zadání klienta: produkt k polévkám Knorr s tématem pro děti. Vznikla spolupráce s KLOKÁNKEM - dětem bylo zadáno téma "polévka" a tužkou měly nakreslit, co si ve spojení s polévkou představí. Byla vybrána jedna kresba, která byla použita na misky ve 3 barvách (žlutá, červená, zelená). UNILEVER jako poděkování za spolupráci věnoval KLOKÁNKU své produkty.

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


3. místo:

Silikonové formičky na muffiny Dolce Gusto (Nestlé)

DSCF5917

Formičky byly využity jako instantní dárek do obchodů Globus. Silikonové formičky motivovaly zákazníky k vyšším nákupům kapslí na kávu Dolce Gusto v rámci kampaně: “Kup 2x balení kapslí a získej sadu formiček na muffiny s recepty.“ Jednalo se tak o ucelené řešení, kdy byly k formičkám zároveň přibaleny i recepty na muffiny jako skvělý komplement ke kávě, jejíž zvýšený prodej byl účelem celé akce. Formičky ze silikonu jsou navíc trendy záležitostí, jakož i muffiny samotné. Jednalo se o tři barvy po dvou kusech. Průměr formičky byl 4,8 cm, průměr vršku 7,1 cm, výška formičky pak 3,3 cm. Produkt je certifikován LFGB nebo FDA. Balení v PVC průhledném boxu o rozměru 7,2 × 7,2 × 7,2 cm s plnobarevně potištěnou nálepkou na jedné straně o velikosti 6 cm. Uvnitř se nacházela plnobarevná brožurka s recepty o velikosti 7 x 7 cm.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


Nominace:

Čokoládový skipass s reliéfem

Skipass relief

Čokoládový skipass s reliéfem byl připraven při příležitosti 10. letého výročí projektu RWE – ENEGRIE ČESKÉHO LYŽOVÁNÍ, který podporuje rozvoj rekreačního lyžování. Skipass byl vyroben z mléčné čokolády s reliefem z bílé čokolády s textem „JSME 10 LET ENEGRIÍ ČESKÉHO LYŽOVÁNÍ“. Skipass byl přilepen na informační kartičku potištěnou oboustrannou grafikou.

Reklamní předmět byl rozdáván na začátku lyžařské sezony 2014 na vybraných českých sjezdovkách a také na pobočkách RWE.

Přihlašovatel: REDA a.s.


Kategorie MANAŽERSKÝ DÁREK DO 5000,- Kč


1. místo:

GILL polo - porcelánová sada s českým křišťálem

GILLpolo3

Pro společnost GILL Polo, která se věnuje propagaci tohoto anglického sportu v ČR, jsme navrhli a realizovali porcelánovou sadu. Obsahuje dva šálky s podšálkem, mléčenku, cukřenku a konvičku. Tuto sadu doplňovaly větší hrnečky. Porcelán byl určen jako vánoční dárek pro partnery a dále jako dárek pro zahraniční hráče. Tvar porcelánu od zn. Porceline by Maxim evokuje pohyb a akčnost hry. Porcelán je dekorován českým křišťálem od společnosti Preciosa. Dochází zde k propojení tradičního anglického sportu s českou sklářskou tradicí.

Přihlašovatel: Brand Gifts, a.s.


1. místo:

Dárkový set

Darkovy Set CF5911

Dřevěná peněženka s vypáleným logem, dřevěný vizitkovník s logem a stříbrné manžetové knoflíčky s logem tvoří dohromady jednotný celek, který věnovala firma FOREST svým obchodním partnerům v roce 2014. Všechny tyto produkty jsou vyráběny ručně v naší dílně.

Přihlašovatel: BeWooden Company, s. r. o.


2. místo:

TERIBEAR HEDVÁBNÝ ŠÁTEK

Teribear šátek

TERIBEAR šátek je součástí kolekce TERIBEAR Limited Edition. Jedná se o dlouhodobý a komplexní projekt pro B2B trh, který byl připraven ve spolupráci Nadace Terezy Maxové dětem a agentury BRAND CONCEPT. Originální šátek o rozměrech 88 x 88 cm navrhla přední česká návrhářka Klára Nademlýnská a navazuje tak na předchozí úspěšnou řadu golden edition, která vznikla k prvnímu výročí projektu.
Cílem limitované kolekce TERIBEAR je inovativním způsobem podpořit dobrou věc. Speciální design, kvalitní produkt, limitovaná edice, pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem – to jsou klíčové atributy unikátní kolekce, která je primárně určena pro B2B trh a posléze i pro širokou veřejnost.
Předměty kolekce TERIBEAR mají umožnit firmám prezentovat se kvalitními, designově atraktivními dárky s přidanou hodnotou. Jejich koupí přispívají na pomoc opuštěným dětem – pevně stanovený příspěvek z ceny výrobku putuje přímo na konto Nadace Terezy Maxové dětem. Jen díky prodeji TERIBEAR šátku přibylo na konto nadace přes 15 000 Kč, celkový výnos kolekcí je již přes 400 000 Kč.
Klienti také mohli šátek kombinovat s dalšími produkty z kolekce, jako je například diář či zápisník, nebo šátek doplnit vlastním dárkem (například kvalitní plnicí pero) a vytvářet tak originální sady pro náročné uživatele.
Šátek je balen v dárkové krabičce z přírodní lepenky, kterou je možné opatřit logem firmy. Uvnitř je navíc přibalena papírová skládanka, kde je zobrazena celá kolekce, výše příspěvku pro nadaci za každý dárek a popis činnosti nadace.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


3. místo:

Pera s českým křišťálem Preciosa

barvy

Pro společnost Preciosa jsme navrhli kuličkové a keramické pero, které lze dekorovat českým křišťálem podle preferencí klientů. K dispozici je široká paleta barev a odstínů kamenů českého křišťálu (celkem 46!), o jejichž počtu a umístění rozhodují sami klienti. Poprvé tak mají možnost dotvořit si design pera podle svých představ a získat tak skutečně unikátní obchodní dárek. Pera je možné dekorovat - na horní část (vrchol pera): jeden centrální větší křišťál (též lze ponechat prázdné a aplikovat zde logo laserem (OMV, EZU), na klip do speciálně vytvořené drážky v klipu aplikovat 1- 3 - 5 či více českých křišťálů (též možnost ponechat prázdné a umístit křišťál jen na horní část). Pera jsou balena v dárkové kazetě s certifikátem zn. Preciosa, odběr je možný již od 1 ks.

Přihlašovatel:Brand Gifts, a.s.


3. místo:

WELLEN Vánoční jeleni

pf

Primárně došlo k cílené segmentaci oslovených podle typu nosiče sdělení. Pro dlouhodobé klienty byl určen dárek s textem na obalu, pro menší klienty a klíčové dodavatele tištěné PF, pro všechny ostatní elektronické přání. Vše spojil koncept jelena z lega a tonalita textu. 100 personalizovaných krabiček ukrývalo vždy kostičky a návod pro sestavení jelena přesně v barvách klienta, se samolepkami s logy na míru. Výběr barev značky Lego je v některých tvarech kostek omezený, design celkem 13 typů barevných kombinací byl velmi náročný. Text PF byl přímo součástí obalu. Dárky byly předávány osobně.

Přihlašovatel: WELLEN a.s.


Nominace:

Strhaný plakát - dárková kolekce

strhany plakat 9909

 

Rok 2015 bude v HRG v duchu strhaných plakátů. Proč? Protože tentokrát je naše dárková kolekce věnována strhaným plakátovacím plochám a hlavně Jitce Kopejtkové, fotografce, která se právě focení nelegálních plakátovacích ploch věnuje. Ale proč roztrhané plakáty a špína ulice? Tuto otázku jsem si na začátku projektu také kladl. Odpověď mi přišla za čas sama. My plakáty tiskneme, někdo je vylepí, někdo je strhá a někdo je vyfotí. No a my je zase vytiskneme a tak se kruh uzavře a to se mi na tom líbilo nejvíce. Tak proto!
Strhané plakáty jsou jedinečné téma naší doby. Proč? Protože pomalu, ale jistě mizí z ulic a nahrazují je digitální reklamní plochy. A tak zas český tiskař nebude mít co žrát.
Proto tato kolekce bude jednou vzpomínkou na naši dobu a na dobu nesourodých barevných ploch, kde nikdo neplánuje, jaký bude celkový dojem.

Přihlašovatel: H.R.G. spol. s r.o.


PF společnosti LOGIK na rok 2014

LOGIK PF 2014 02a

PF dárková krabice polygrafické společnosti LOGIK ji prezentovala v roce 2014 vybraným klientům jako výrobce sofistikovaných obalů, které reálně fungují jako nástroj podpory prodeje. Zvolené řešení v podobě prémiového obalu s unikátním mechanismem otevírání v kombinaci s chutným obsahem - perníčky v korporátních barvách společnosti - bylo navrženo tak, aby demonstrovalo tiskové a obalové schopnosti společnosti, a zároveň vytvářelo emocionální vazbu zákazníků. Dárkové balení dostávali zákazníci při jednáních v průběhu celého roku 2014.

Přihlašovatel: LOGIK, s.r.o.


Kategorie REKLAMNÍ A DÁRKOVÉ PŘEDMĚTY PRO SPORT, HOBBY A VOLNÝ ČAS


2.místo:

E.ON – stavebnice 

EON stanice 2

Pro společnost E.ON, jako společensky odpovědnou firmu, která zaměřuje svoji pomoc zejména na oblast rozvoje dětí a mládeže, vzdělání a ekologii, byla realizována plastová stavebnice, ze které je možné poskládat elektro dobíjecí a plnící stanici CNG a dvě autíčka. Stavebnice byla vytvořena jako dárkový předmět rozdávaný obchodními zástupci společnosti E.ON a jejím cílem bylo podpořit projekt zaměřený na energetické vzdělávání s názvem „Energie pro děti“. Díky této stavebnici se mohou děti učit hravou formou a získat povědomí o možných formách využití obnovitelných zdrojů v praxi. 

Přihlašovatel: REDA a.s.


3. místo:

Sedací vak Marťánek

martanek

Sedací vak v designu Marťánka - výhra v soutěži dětí registrovaných v klubu Marťánci.

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


Kategorie REKLAMNÍ DÁREK PŘIBALENÝ KE ZBOŽÍ


Nominace:

Šperky FRISCO NIGHT

Sperky FRISCO NIGHT

Akci s názvem „OCHUTNEJ FRISCO NIGHT A ZÍSKEJ ŠPERK“ vyhlásil v listopadu roku 2014 Plzeňský Prazdroj. Zákazníci, kteří si ve vybraných provozovnách nebo obchodních řetězcích zakoupili 4x alkoholický nápoj FRISCO, si mohli zvolit šperk podle vlastního výběru (náušnice nebo náhrdelník ve čtyřech barvách).

Originální šperky byly vyrobeny z bižuterního kovu a zářivých kamínků z křišťálového skla.  Šperky byly baleny jednotlivě do PE sáčku s kartónovou výztuží s potiskem FRISCO NIGHT.

Přihlašovatel: REDA a.s.


Kategorie REKLAMNÍ NEBO DÁRKOVÝ OBAL


1. místo:

Dárkové balení whisky

Darkove baleni WHISKY 3

Na žádost klienta Stock Plzeň – Božkov s.r.o. byla připravena luxusní dárková krabička, ve které je uložena 25 letá whisky Hammer Head.

Krabička je potažena soft touch laminem a je opatřena kovovou magnetickou sponou přichycenou na levou klopu, která slouží jako efektní uzávěr. Druhá - pravá klopa je z vnitřní strany potištěna informacemi o produktu. 

Výztuž na míru podle rozměru láhve je potažena speciálním druhém saténu. V dolní části výztuže je výřez, určený pro uložení bookletu s historií produktu.

Magnetická spona a také booklet jsou vyrobeny ze speciálního kovu, který je opatřen ražbou a potiskem v grafice whisky Hammer Head. 

Doplňkem balení je také starozinková plomba sloužící jako ozdoba na hrdle láhve.

Dárkové balení whisky Hammer Head bylo možno zakoupit po celém světě na letištích a freeshopech. 

Přihlašovatel: REDA a.s.


2. místo:

BERNARD BOHEMIAN ALE sektová láhev a láhev 0,33 l

14 Bohemian Ale 075l CMYK14 Bohemian Ale 033l CMYK

 

Bernard Bohemian Ale je svrchně kvašené, unikátní pivo, které si zaslouží i výjimečné balení, a proto jsme jako první pivovar v ČR se rozhodli použít sektovou lahev, která povznáší naše pivo na požitek nejen pro chuťové smysly. Vzhledem k vysokému obsahu alkoholu tohoto speciálního piva se velmi sympatickou variantou balení stává i naše nová třetinková láhev. Na jedinečném až roztomilém vzhledu této lahvičky se podílel mimo jiné i Štěpán Malovec. Bernard Bohemian Ale v těchto exkluzivních lahvích se bude skvěle vyjímat na Vašem stole (nejen) při slavnostních příležitostech.

Přihlašovatel: Rodinný pivovar BERNARD a.s.


3. místo:

Promobalení Benson&Hedges

BENSONHEDGES 04

Prémiový dárkový obal sloužil k prezentaci inovované řady cigaret Benson & Hedges Superslims obchodními zástupci výrobce ve vztahu k významným obchodním partnerům. Dárkové balení, jehož součástí jsou i jednotlivé varianty promovaného produktu, je vyrobeno s důrazem na evokování kvality značky. Efektní rozevírací mechanismus podtrhuje výjimečnost a kvalitu nového produktu.

Přihlašovatel: LOGIK, s.r.o.


3. místo:

PF společnosti LOGIK na rok 2014

LOGIK PF 2014 01

 

PF dárková krabice polygrafické společnosti LOGIK ji prezentovala v roce 2014 vybraným klientům jako výrobce sofistikovaných obalů, které reálně fungují jako nástroj podpory prodeje. Zvolené řešení v podobě prémiového obalu s unikátním mechanismem otevírání v kombinaci s chutným obsahem - perníčky v korporátních barvách společnosti - bylo navrženo tak, aby demonstrovalo tiskové a obalové schopnosti společnosti, a zároveň vytvářelo emocionální vazbu zákazníků. Dárkové balení dostávali zákazníci při jednáních v průběhu celého roku 2014.

Přihlašovatel: LOGIK, s.r.o.


Kategorie REKLAMNÍ KALENDÁŘ ČI DIÁŘ


1. místo:

Strhaný plakát - dárková kolekce

 MG 9923

Rok 2015 bude v HRG v duchu strhaných plakátů. Proč? Protože tentokrát je naše dárková kolekce věnována strhaným plakátovacím plochám a hlavně Jitce Kopejtkové, fotografce, která se právě focení nelegálních plakátovacích ploch věnuje. Ale proč roztrhané plakáty a špína ulice? Tuto otázku jsem si na začátku projektu také kladl. Odpověď mi přišla za čas sama. My plakáty tiskneme, někdo je vylepí, někdo je strhá a někdo je vyfotí. No a my je zase vytiskneme a tak se kruh uzavře a to se mi na tom líbilo nejvíce. Tak proto!

Strhané plakáty jsou jedinečné téma naší doby. Proč? Protože pomalu, ale jistě mizí z ulic a nahrazují je digitální reklamní plochy. A tak zas český tiskař nebude mít co žrát.
Proto tato kolekce bude jednou vzpomínkou na naši dobu a na dobu nesourodých barevných ploch, kde nikdo neplánuje, jaký bude celkový dojem.

Přihlašovatel: H.R.G. spol. s r.o.


Nominace:

Diář Depend

DSCF6392

Na míru navržený design diáře Depend plně respektuje přání zákazníka, firmy Kimberly-Clark, na vytvoření takového vzhledu diáře, který podtrhne hodnotu značky, zaujme originalitou a kvalitou zpracování. Při náročné výrobě těchto diářů jsme využili know-how našich zaměstnanců i technologické možnosti naší tiskárny. Sendvičový potah s výsekem koženky a kašírovanými deskami je doplněný potištěným plastovým štítkem ve tvaru loga. Desky jsou oboustranně prošity. Reklamní hodnotu diáře zvyšuje jak logo na deskách, tak především kalendárium ve firemních barvách, vytkávaná záložková stužka a adresa webových stránek provedená sleporažbou na zadní desce. Gumička na propisku a poutko na zavření diáře zvyšují funkčnost a dělají z tohoto diáře praktického pomocníka pro každodenní plánování.

Přihlašovatel: Graspo CZ, a.s.


Kategorie REKLAMNÍ TAŠKA

V této kategorii nebyla hodnocena žádná práce.


Kategorie REKLAMNÍ TEXTIL


1.místo:

Zedník - textilní postavička

zednik vyrez

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. poptala originální textilní řešení dárku. Na schůzce byl požadavek definován - co nejnápaditější zpracování dárku pro obchodní partnery související s činností a produkty firmy. Výsledkem byla textilní postavička "Zedník" s charakteristickými montérkami a kšiltovkou s logem HELUZ. Spodní část krabičky vytváří iluzi stavby prostřednictvím zdiva tvořeného cihlami s logem společnosti. Originality a momentu překvapení na straně obdarovaného bylo docíleno nejen kombinací "Zedník" v krabičce, ale hlavně následným praktickým využitím brandovaného ručníku, ze kterého byla postavička "Zedník" vytvořena.

Přihlašovatel: Mibona, s.r.o.


2. místo:

TERIBEAR HEDVÁBNÝ ŠÁTEK

Teribear šátek

 

TERIBEAR šátek je součástí kolekce TERIBEAR Limited Edition. Jedná se o dlouhodobý a komplexní projekt pro B2B trh, který byl připraven ve spolupráci Nadace Terezy Maxové dětem a agentury BRAND CONCEPT. Originální šátek o rozměrech 88 x 88 cm navrhla přední česká návrhářka Klára Nademlýnská a navazuje tak na předchozí úspěšnou řadu golden edition, která vznikla k prvnímu výročí projektu.
Cílem limitované kolekce TERIBEAR je inovativním způsobem podpořit dobrou věc. Speciální design, kvalitní produkt, limitovaná edice, pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem – to jsou klíčové atributy unikátní kolekce, která je primárně určena pro B2B trh a posléze i pro širokou veřejnost.
Předměty kolekce TERIBEAR mají umožnit firmám prezentovat se kvalitními, designově atraktivními dárky s přidanou hodnotou. Jejich koupí přispívají na pomoc opuštěným dětem – pevně stanovený příspěvek z ceny výrobku putuje přímo na konto Nadace Terezy Maxové dětem. Jen díky prodeji TERIBEAR šátku přibylo na konto nadace přes 15 000 Kč, celkový výnos kolekcí je již přes 400 000 Kč.
Klienti také mohli šátek kombinovat s dalšími produkty z kolekce, jako je například diář či zápisník, nebo šátek doplnit vlastním dárkem (například kvalitní plnicí pero) a vytvářet tak originální sady pro náročné uživatele.
Šátek je balen v dárkové krabičce z přírodní lepenky, kterou je možné opatřit logem firmy. Uvnitř je navíc přibalena papírová skládanka, kde je zobrazena celá kolekce, výše příspěvku pro nadaci za každý dárek a popis činnosti nadace.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


3. místo:

Cykloduše žijí svůj druhý život

DSC01425

Společnost Schindler je na trhu od roku 1991 a téměř 20 let je spolehlivým partnerem všech fanoušků cyklistiky. Zastupují světoznámé výrobce kol jako například GHOST, Lapierre, Electra, Cratoni, SKS a další. Musíme se přiznat, že vymyslet dárky pro společnost s tímto zaměřením nebylo až tak složité. Jen těžko najdete vhodnější reklamní předmět s větším příběhem, než je opasek a peněženka vyrobená z použitých cykloduší. Tyto výrobky mají prostě duši… 

Přihlašovatel: utopia design s.r.o.


Kategorie REKLAMNÍ KANCELÁŘSKÉ POTŘEBY


1. místo:

Strhaný plakát - dárková kolekce

 MG 9914

 

Rok 2015 bude v HRG v duchu strhaných plakátů. Proč? Protože tentokrát je naše dárková kolekce věnována strhaným plakátovacím plochám a hlavně Jitce Kopejtkové, fotografce, která se právě focení nelegálních plakátovacích ploch věnuje. Ale proč roztrhané plakáty a špína ulice? Tuto otázku jsem si na začátku projektu také kladl. Odpověď mi přišla za čas sama. My plakáty tiskneme, někdo je vylepí, někdo je strhá a někdo je vyfotí. No a my je zase vytiskneme a tak se kruh uzavře a to se mi na tom líbilo nejvíce. Tak proto!
Strhané plakáty jsou jedinečné téma naší doby. Proč? Protože pomalu, ale jistě mizí z ulic a nahrazují je digitální reklamní plochy. A tak zas český tiskař nebude mít co žrát.
Proto tato kolekce bude jednou vzpomínkou na naši dobu a na dobu nesourodých barevných ploch, kde nikdo neplánuje, jaký bude celkový dojem.

Přihlašovatel: H.R.G. spol. s r.o.


2. místo:

Pera s českým křišťálem Preciosa

keramicke1

Pro společnost Preciosa jsme navrhli kuličkové a keramické pero, které lze dekorovat českým křišťálem podle preferencí klientů. K dispozici je široká paleta barev a odstínů kamenů českého křišťálu (celkem 46!), o jejichž počtu a umístění rozhodují sami klienti. Poprvé tak mají možnost dotvořit si design pera podle svých představ a získat tak skutečně unikátní obchodní dárek. Pera je možné dekorovat - na horní část (vrchol pera): jeden centrální větší křišťál (též lze ponechat prázdné a aplikovat zde logo laserem (OMV, EZU), na klip do speciálně vytvořené drážky v klipu aplikovat 1- 3 - 5 či více českých křišťálů (též možnost ponechat prázdné a umístit křišťál jen na horní část) - ukázka ČD, ambasáda. Pera jsou balena v dárkové kazetě s certifikátem zn. Preciosa, odběr je možný již od 1 ks.

Přihlašovatel: Brand Gifts, a.s.


Kategorie 3DR HI-TECH


Nominace:

 

NikeWomen Studio na Designbloku 2014

 Q9B5178

NikeWomen Studio byl prostor na Designbloku 2014 navržený tak, aby umožnil originálním způsobem představit technologické a produktové novinky Nike. V rámci expozice na Designbloku jsme starou tělocvičnu bývalé základní školy v Mikulandské ulici proměnili na interaktivní studio a testovací prostor pro dámskou tréninkovou kolekci Nike. Návštěvnice si mohly na místě zapůjčit sportovní oblečení a obuv, se kterým se ve vyhrazené části studia pohybovaly do rytmu doprovodné hudby po šestiúhelníkových LED polích vestavěných do interaktivní podlahy (šestiúhelník byl výrazným prvkem tréninkových bot Nike právě tehdy uvedených na trh). Pohyb snímala kombinace senzoru Kinect a digitální zrcadlovky a z dat jsme pomocí na míru vytvořeného algoritmu v reálném čase promítali na plátno reprezentaci pohybu v abstraktní podobě. Zároveň jsme každé účastnici vytvořili sérii fotek kombinující reálné snímky s abstraktním znázorněním pohybu zachyceného pomocí motion capture. Výsledné fotografie byly návštěvnicím po jejich výběru nejlepšího z řady snímků automaticky odesílány na email a na místě vytištěny.

Přihlašovatel: Revolta s.r.o. / Richard Preisler


Kategorie APLIKACE MOTIVU NA 3DR


1. místo:

Designová trofej Mercedes-Benz

mercedes

Společnost Mercedes-Benz obdarovala své zákazníky trofejí ve tvaru loga Mercedes v rámci direct mailingu. Dárek byl balen v luxusní krabičce a obdarovaní byli navíc zapojeni „do hry“ tím, že si trofej sami velmi snadno smontovali. Společnost přímo komunikovala své logo jasně adekvátním a prestižním dárkem. Použité materiály korespondovaly s účelem tohoto dárku. Byla použita pochromovaná slitina zinku, akryl, eva pěna a karton. Trofej, kovová hvězda znak Mercedes Benz, o průměru 7,7 cm a tloušťce 5 cm, kovový podstavec s vavříny o průměru 4,4 cm a síle 0,6 cm. Dodáváno rozložené v dárkové ploché kartonové krabičce 600 g s eva pěnou a to včetně návodu na složení. Balení bylo uzpůsobené pro direct mailové zasílání.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


2. místo:

"Čas holin" - promo k CD/LP

holiny

Set flashdisku s nahrávkami ve vysokém rozlišení (20bit), trička a hodin. Vše s aplikovaným charakteristickým motivem.

Přihlašovatel: Továrna-Design s.r.o.


3. místo:

Pera s českým křišťálem Preciosa

barvy

Pro společnost Preciosa jsme navrhli kuličkové a keramické pero, které lze dekorovat českým křišťálem podle preferencí klientů. K dispozici je široká paleta barev a odstínů kamenů českého křišťálu (celkem 46!), o jejichž počtu a umístění rozhodují sami klienti. Poprvé tak mají možnost dotvořit si design pera podle svých představ a získat tak skutečně unikátní obchodní dárek. Pera je možné dekorovat - na horní část (vrchol pera): jeden centrální větší křišťál (též lze ponechat prázdné a aplikovat zde logo laserem (OMV, EZU), na klip do speciálně vytvořené drážky v klipu aplikovat 1- 3 - 5 či více českých křišťálů (též možnost ponechat prázdné a umístit křišťál jen na horní část) - ukázka ČD, ambasáda. Pera jsou balena v dárkové kazetě s certifikátem zn. Preciosa, odběr je možný již od 1 ks.

Přihlašovatel: Brand Gifts, a.s.


3. místo:

Eko tritanová láhev na vodu

Tritanova lahev

Eko tritanová láhev na vodu v barevném provedení a designu klienta Vodafone, včetně dárkové krabičky.  Hlavním motivem byli stylizovaní krasobruslaři, symbolizující ty z úspěšné řady TV spotů.
Navržená jako dárek ke konci roku pro partnery a zaměstnance.
Vyrobena z nerozbitného, certifikovaného materiálu Eastman Tritan. Tento materiál neobsahuje žádný bisfenol (BPA free). Opakovaným používáním této lahve snižujeme produkci odpadu a pomáháme šetřit životní prostředí.

Přihlašovatel: 94 Minutes s.r.o.


Nominace:

Reklamní kladívko CCS

CCS TOOL 01

 

Společnost CCS je největším poskytovatelem tankovacích karet a systémů pro monitorování vozidel v České republice. Její dárek pro řidiče spočívá v bezpečnostním kladívku, které může v případě potřeby posloužit k rozbití okna a díky integrovaným čepelím i k přeříznutí bezpečnostního pásu. Dárkový předmět má tak jasnou vazbu na činnost společnosti a prezentuje ji jako ochránce řidičů, potažmo firemních nákladů na provoz vozidel.

Přihlašovatel: LOGIK, s.r.o.


Sedací vak Marťánek

martanek

Sedací vak v designu Marťánka - výhra v soutěži dětí registrovaných v klubu Marťánci.

Přihlašovatel:iMi Partner, a.s.


Misky UNILEVER

misky uni

Zadání klienta: produkt k polévkám Knorr s tématem pro děti. Vznikla spolupráce s KLOKÁNKEM - dětem bylo zadáno téma "polévka" a tužkou měly nakreslit, co si ve spojení s polévkou představí. Byla vybrána jedna kresba, která byla použita na misky ve třech barvách (žlutá, červená, zelená). UNILEVER jako poděkování za spolupráci věnoval KLOKÁNKU své produkty.

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


Pleskačka

pleskacka

Reklamní pleskačka - kombinace nerezi a ručně lepeného originálního koženého motivu.

Přihlašovatel: Sprint Trading s.r.o.


Kategorie VYUŽITÍ 3DR V RÁMCI KOMUNIKAČNÍHO MIXU


1. místo:

Tetovací rukáv

tetova rukav

Tetovací rukávy - různé designy v rámci kampaně "Kérka jako trám".

Značka Kofola nasadila letní kampaň. Nosný TV spot se jako každý rok nesl ve znamení lásky. „Láska nepotřebuje důkazy“ zněl claim. Krátký příběh se odehrával na kolotoči, kde se mladíkovi nedařilo pro dívku vystřelit růži a ona ho přesto ocení polibkem.

Spot (https://www.youtube.com/watch?v=8pG4v0RRT24) byl nasazen od června do srpna a jeho poselstvím byla pravda, za kterou si stojí i Kofola.

Vedle TV spotu značka současně spustila ve vybraných restauracích promo kampaň s názvem „Kérka jako trám“, kdy se za nákup dvou točených kofol rozdával tetovací rukáv. Ve vybraných obchodních řetězcích byl také nabízen letní promo čtyř pack dvoulitrové kofoly s dárkem uvnitř. Tetovací rukávy byly k dispozici i na vybraných hudebních festivalech a velkých open air akcích.

Přihlašovatel: Sprint Trading s.r.o.


2. místo:

Paramo/Mogul Valentýnská edice

Mogul 03 low

Pro podporu znalosti značky Mogul byla vyvzorována a jako limitovaná edice vyrobena speciální sada obalů na lahev motorového oleje. Tato edice byla neprodejná a určena pouze pro distribuci zákazníkům, kteří se zapojili do spotřebitelské hry na facebookových stránkách značky Dobře hustý. Sekundární obal podporoval sdělení značky Dobře hustý motorový olej, tedy vtipný, český, originální jako reakci na den sv. Valentýna. Ve stylu typických valentýnských dárků - plyšových hraček nebo prádla byly zpracovány také obaly. Kampaň byla podpořena PPC bannerovou komunikací, podporovanou komunikací na facebooku a webových stránkách klienta. Jejím cílem bylo zejména budování brandu mezi mladšími zákazníky.

Přihlašovatel: WELLEN a.s.


Vážení návštěvníci fotogalerie úspěšných prací 15. ročníku soutěže Hvězda 3D reklamy, věříme, že Vás prohlídka zaujala a snad se Vám i líbila. Těšíme se s Vámi na shledanou v příštím roce, ať již jako soutěžícími, sympatizanty či kritiky.  
   

Vítězné a nominované práce 14. ročníku Hvězdy 3DR


GALERIE OCENĚNÝCH PRACÍ 14. ROČNÍKU SOUTĚŽE REKLAMNÍCH A DÁRKOVÝCH PŘEDMĚTŮ HVĚZDA 3D REKLAMY

 

Porota složená z reklamních expertů, kreativců i zadavatelů opět anonymně vybrala nápadité a kvalitně provedené předměty s vysokou vnímanou hodnotou. V různých kategoriích uspěli přihlašovatelé bez ohledu na svoji velikost nebo četnost své účasti v soutěži.

Vyhlášení výsledků proběhlo v rámci veletrhu Reklama Polygraf dne 15. května 2014 a ocenění získaly tyto soutěžní práce:

 

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ


Teribear

TERIBEAR sada 1 kopie

Jde o dlouhodobý a komplexní projekt pro B2B trh, připravený ve spolupráci s Nadací Terzy Maxové dětem. Speciální design, kvalitní produkt, limitovaná edice a pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem - to jsou klíčové atributy unikátní kolekce, která je určena pro B2B trh a následně i pro širokou veřejnost.

Koupí dárků, na jejichž vývoji se podílel držitel ocenění Objev roku 2008 Grand Czech Design Vladimír Žák, firmy přispívají na pomoc dětem. Předměty z kolekce jsou balené v dárkové krabičce, kterou je možné opatřit logem firmy. Přibalena je také skládanka se zobrazením celé kolekce, uvedením výše příspěvku za jeden dárek a popis činnosti nadace. 

Kolekce za rok 2012 a 2013 vynesly téměř 200 000 Kč na pomoc znevýhodněným dětem a připravuje se již třetí soubor pro rok 2014.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


INOVACE ROKU


LED svítící deštník

DSCF2320

Velký svítící LED deštník s několika režimy. Potah je vyroben na míru v designu klienta. Celou rukojeť, špičku i nosnou tyč deštníku lze rozsvítit stisknutím tlačítka a dále jím zvolit další režim svícení.

Přihlašovatel: Sprint Trading, s. r. o.


Kategorie REKLAMNÍ PŘEDMĚT 3. MILÉNIA


1. místo:

Zubní kartáček, který připomene, že ho je třeba vyměnit!

 

kartacek 1kartacek 2

V České republice žije odhadem více než 9 000 000 lidí, kteří používají zubní kartáček. Jsou to vlastně všichni, kromě malých dětí a seniorů, kteří už zuby nemají. Stomatologové doporučují měnit zubní kartáček alespoň jednou za tři měsíce. Mnoho lidí to ale nedělá – a to zejména z důvodu, že na výměnu zapomene. Do soutěže tedy přihlašujeme kartáček, se kterým na výměnu nikdo nezapomene. Tento kartáček přináší dvě výhody.

1.            Pro výrobce a prodejce zvýšení obratu

2.            Pro zákazníky vyšší kvalitu ústní hygieny

Navrhujeme dvě varianty.

A: Kartáček je na rukojeti opatřen otočným kroužkem, na kterém jsou natištěna čísla měsíců I – XII. Na rukojeti vedle kroužku je ryska. Při začátku používání si zákazník kroužek natočí tak, aby ryska ukazovala na měsíc, kdy je kartáček třeba vyměnit. Pak už zákazník na výměnu nezapomene.

B: Kartáček má přímo na sobě natištěno, ve kterém období by se měl používat. Tuto variantu doporučujeme prodávat ve formě dárkového balení čtyř kartáčků (a třeba i zubní pasty). Na kartáčcích mohou být postupně nápisy leden – březen, duben – červen, atd, nebo názvy ročních období. Cílem je opět, aby zákazník po uplynutí dané doby kartáček vyměnil. Tato varianta přináší ještě další výhodu výrobci. Výše zmíněné čtyřbalení s pastou se dá prodávat jako vánoční dárek a ten, kdo ho dostane, si od konkurence v následujícím roce již kartáček nekoupí.

Přihlašovatel: Jaroslav Jerhot - atelier DSGN

 

2. místo:

Voodoo antistresový čaj

DSCF2368

Voodoo antistresový čaj je vtipný reklamní předmět určený pro firmy zabývající se zdravým životním stylem,  případně administrativními  pracemi, IT apod. Jednotlivé sáčky čaje představují voodoo panenky, které mají odbourat stres, když vás někdo vyvede z míry. Čaj má tak uklidnit a zlepšit náladu nejen odvarem, ale i obalem.

Přihlašovatel: Patrik Knoblich

 

3. místo:

Límečky

TSuv1

Límečky z papíru jsou vytvořeny pro Gurmán Fest Košice. Měly by sloužit jako vstupenka. Jsou z papíru s použitím vtipného potisku (skvrny od kečupu, hořčice, čokolády). K zapínání jsou použité kovové sponky - pukačky, které by v reálném použití byly nahrazeny plastovými pro lepší rozepínání. Takovýto límeček se stává po skončení festivalu také jakýmsi suvenýrem. Mnoho mladých lidí si z festivalů odnáší a shromažďuje vstupenky (lépe řečeno papírové náramky). Tyto náramky mi vadí a evokují ve mně představu jakéhosi označkovaného holuba, což mě podnítilo k vytvoření límečků, které jsem povýšila na eleganci. Přece každá akce je kulturní událostí.

Přihlašovatel: Simona Blašková

 

Nominace:

Sovičky

sovicky3

Sovičky jsou záložky z papíru, mají jednoduchý tvar. Tato myšlenka záložek mě napadla v čase učení na státnice, protože jsem měla před sebou mnoho knih a učení jsem si potřebovala trochu zpestřit a rozveselit. Myslím, že se mi to těmito záložkami podařilo, protože státnice dopadly úspěšně. :)  Tyto záložky jsem poskytla i dětem z rodiny a jejich učení je dnes už zábavnější.

Přihlašovatel: Simona Blašková


Kategorie HVĚZDNÁ BRÁNA


2. místo: 

Klíč k webu - brožura trochu jinak

DSC 0258

Vypadá jako obyčejná brožurka, ale opak je pravdou! Neobyčejně řešená brožura v přeloženém DL formátu, která po otevření překvapí zabudovaným Klíčem k webu (bezkapacitní USB disk s odkazem na URL). Uvnitř brožury je vytvořen výřez, ve kterém je klíč umístěn. Stačí jej z brožury vyjmout a připojit k počítači - otevře se Vám webová stránka, která je předem nadefinována (v našem případě odkaz na novinky z veletrhu Reklama - Polygraf 2013). Směrujte Vaši komunikaci vícero kanály...

Přihlašovatel: DISKUS, s.r.o., divize IT reklama


Nominace: 

Vánoční dárky ve stylu svařeného vína pro klienty DPD CZ 

DSCF2351

Dárkem jsme chtěli přispět k vánoční pohodě a téma svařeného vína promítli do každé části dárkového setu.

Dárkový vánoční set zahrnoval skleněnou karafu jednoduchého tvaru vkusně zdobenou praktickým silikonovým proužkem. Součástí byl i designově zajímavý stojan na karafu z bambusového dřeva, do kterého byl laserovou technologií zapracován branding společnosti DPD. Set dále obsahoval dvě sklenky z praktického dvojstěnného termického skla, čajovou svíčku, recept a kvalitní francouzské červené víno.

Nedílnou součástí dárku bylo originální novoroční přání, ve kterém se ukrýval tylový pytlíček s kořením na svařené víno. Netradičním grafickým prvkem byly otisky skleniček a typické kapky červeného vína. 

Přihlašovatel: DPD CZ, Direct Parcel Distribution CZ s. r. o.


Kategorie ročníku PRO BONO 3D REKLAMA


1. místo:

TERIBEAR

TERIBEAR kolekce 2013

Jde o dlouhodobý a komplexní projekt pro B2B trh, připravený ve spolupráci s Nadací Terzy Maxové dětem. Speciální design, kvalitní produkt, limitovaná edice a pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem - to jsou klíčové atributy unikátní kolekce, která je určena pro B2B trh a následně i pro širokou veřejnost.

Koupí dárků, na jejichž vývoji se podílel držitel ocenění Objev roku 2008 Grand Czech Design Vladimír Žák, firmy přispívají na pomoc dětem. Předměty z kolekce jsou balené v dárkové krabičce, kterou je možné opatřit logem firmy. Přibalena je také skládanka se zobrazením celé kolekce, uvedením výše příspěvku za jeden dárek a popis činnosti nadace. 

Kolekce za rok 2012 a 2013 vynesly téměř 200 000 Kč na pomoc znevýhodněným dětem a připravuje se již třetí soubor pro rok 2014.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


2. místo:

Anděl s/z duší

Starling 2

Drobný dárek pro partnery projektu Advent plný andělů 2013 Čert z/s duší. Značka RESPIRO se loni v listopadu stala partnerem osmého ročníku akce Advent plný andělů, jehož cílem je propagace a podpora 28 neziskových organizací ostravského regionu, stejně tak jako probouzení filantropického potenciálu a dobrovolného dárcovství. Jako poděkování partnerům akce byly vyrobeny z upcyclovaných duší kol figurky andělů. Pro označení početného týmu organizátorů byly naopak navrženy figurky čertíků, které anděly k činnosti stále provokují. Celkem 200 figurek, které byly organizátorům věnovány, měly motivovat a připomínat, co vše je možné s/z duší dokázat. Figurky byly symbolem celé akce. Dostali je také všichni partneři. Výrobky se na samotné akci prodávaly a výtěžek byl věnován na dobročinné účely.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


3. místo: 

Lupa s logem Asociace NNO v ČR

DSCF2358

Lupa byla rozdávána na oslavě 10. výročí založení Asociace NNO v ČR, která se konala 14. října 2013 na Magistrátu na Mariánském náměstí v Praze.

Přihlašovatel: Asociace NNO v ČR


Nominace:

TERIBEAR - unikátní kolekce dárků

a-2481 01

V České republice je TERIBEAR doposud ojedinělým projektem typu cause related marketingu. Stejně jako v předešlých letech bude TERIBEAR i v budoucnosti kontinuálně cíleně podporovat náhradní rodinnou péči a profesionalizaci pěstounských rodin, což je primárním cílem projektu od počátku jeho vzniku. Jméno TERIBEAR pak vzniklo hravou kombinací dvou jmen teddy bear (anglický název pro plyšového medvídka) a Tereza, podle patronky nadace. TERIBEAR je ale také kultovní projekt oblíbený nejen veřejností, ale i médii. Jedním z cílů projektu je inovativním způsobem podpořit dobrou věc. Speciální design, kvalitní produkt, limitovaná edice, pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem – to jsou klíčové atributy unikátních produktů TERIBEAR.

Přihlašovatel: PRESCO GROUP, a.s.


VOLNÁ KATEGORIE


1. místo: 

GO GREEN: Sada vánočních dárků s uplatněním CSR

dhl-1

Společnost DHL Freight si jako přední evropský poskytovatel silniční nákladní přepravy a logistických služeb klade cíl směřující ke snižování emisí CO2 při veškerých svých činnostech. Zadání k sadě dárků pro obchodní klienty k Vánocům proto znělo: zanechat při výrobě co nejmenší CO2 stopu. Zároveň měla být patrná souvislost s předmětem podnikání, stejně jako s uplatňováním principů společenské odpovědnosti. Dalším přáním bylo vytvořit “něco k vínu”, kterým společnost tradičně obdarovává své partnery. A tak vznikla prkénka na sýr z roztavených lahví na víno. Dále pak vznikla sada “dopravních prostředků” ze znovu využitého textilu, přívěsek ve tvaru kamionu z DPS a další drobnosti, které celou sérii s upcyclovanou tématikou doplnily.

“GO GREEN” a možná také “Go for win”, proto sadu hlásíme do soutěže.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


1. místo: 

Up-cycled Machine RESPIRO: hodiny jako vánoční dárek 2013 pro klienty značky RESPIRO

RESPIRO

Hodiny pro klienty značky RESPIRO s ručně vyrobenou taškou z obalu ze starých  gramofonových desek byly navrženy jako vánoční dárek, který měl ztělesňovat vše, co je pro tým této společnosti a směr upcycling typické: materiál, nápad a design. Tento up-cycled stroj měří nejen čas, ale i trvale připomíná, že se dají stále nacházet nové marketingové předměty a jejich příběhy, které lze vtipně propojovat a vyrobit. Ve stejném designu společnost RESPIRO rozesílala také PF 2014.

Tento předmět hlásíme do soutěže, protože je to naše srdeční a navíc “perpetum mobile” záležitost.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


2. místo: 

PF karta REDA se škrabkou na dálniční známku VIGNETTE

PF 2014 REDA

PF karta byla rozesílána vybraným zákazníkům a obchodním partnerům společnosti REDA v prosinci minulého roku jako poděkování za uplynulou spolupráci a s přáním krásných Vánoc a šťastné cesty rokem 2014. Myšlenka cesty byla podpořena škrabkou na dálniční známku VIGNETTE, která byla součástí PF karty. Funkčnost karty si mohl každý vyzkoušet ihned a odstranit z PF karty "dálniční známku" v designu REDA, kterou byla karta opatřená.

Škrabka VIGNETTE účinně a rychle odstraní neplatnou dálniční známku z okna automobilu včetně lepidla, které lze jednoduše očistit pomocí přiloženého vlhčeného ubrousku.

Škrabka zůstala obdarovaným jako dárek, který mohou využívat celý rok nejen při odstranění prázdninových nebo celoročních známek, ale také jako pomocníka proti námraze či zamlženým oknům a zpětným zrcátkům. Díky potisku budou vždy vědět, od koho ji dostali.

Přihlašovatel: REDA a.s.


2. místo: 

Vánoční balíček Y soft - tradiční české Vánoce

DSCF2348

Vánoční dárek pro klienta s mezinárodní působností, kdy klient chtěl představit české tradice a zvyky vánočních svátků svým partnerům. Obsahem balíčku bylo CD s českou mší vánoční, plovoucí svíčky se skořicovou vůní, mosazný zvoneček, vánoční perníček a brožurka s popisem tradičních vánočních zvyků v češtině a angličtině.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Nominace: 

We Run Prague 31.8.2013 – Photopoint

Photopoint 5

Loni v srpnu jsme společně s Nike uspořádali nejosobnější běh v historii – We Run Prague. Všech deset tisíc účastníků mělo na sobě speciální závodní trička se svým osobním mottem, které si zvolili při registraci. Zároveň jsme je vybavili chytrým čipem, který zaznamenával jejich výkon a další údaje. V cíli závodu jsme instalovali unikátní obří panel, tzv. Photopoint, který data dokázal z čipu automaticky načíst a zobrazit. Když běžec vstoupil na stupínek Photopointu, na gigantickém displeji se objevilo jeho konkrétní motto, jméno a také zaběhnutý čas. Každý běžec si tak odnesl individualizovaný zážitek a mohl pořídit originální fotku.

Photopoint byl jen jedním z řady personifikovaných zážitků, které běžci spojení s We Run Prague během celoroční kampaně získali. Jejich osobní motta se prolínala celou komunikací napříč všemi typy médií. Veškerý vzniklý materiál jsme navíc sdružili pod hashtag #werunprague a publikovali v digitálních médiích a na sociálních sítích.

We Run Prague se tak stal nejen nejpersonalizovanějším během, ale i tou nejosobnější reklamní kampaní.

Přihlašovatel: Revolta s.r.o.


Kategorie REKLAMNÍ GASTRONOMIE

 

1. místo:

Koniny

DSCF2343

Self promotion značky Vanilla Season před grilovací sezonou. Výrobky značky Vanilla Season přinášejí inspiraci při vaření, dávají radost ze stolování a přinášejí potěšení z relaxace. Dárková krabice „Koniny“ obsahuje teploměr Yuzava, pomocí něhož  zjistíte, zda je maso správně propečené, chňapku Otago s teflonovým povrchem, která je vhodná díky umístění palce pro leváky i praváky a kuchařku s recepty pro letní grilování.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


2. místo:

Hrnec Kozel

DSCF2329

Pro Plzeňský Prazdroj jsme zajišťovali výrobu hrnce na guláš pro spotřebitelskou soutěž.

Přihlašovatel: Yashica s.r.o.


3. místo:

Sítko a držák na čaj - Unilever

sitko-labute-caj-unilever

Jak čajová sítka na sypaný čaj ve tvaru labutě, kdy tento tvar skvěle umožňuje zachycení čajového sítka za okraj hrnku či skleničky, tak držáky na čajové sáčky ve tvaru šneků jsou jasnou ukázkou propojení neotřelého designu a funkčnosti. Díky držákům již nikdy nemusíte sáčky lovit v čaji. Čajová sítka i držáky na čajové sáčky byly navíc vyrobeny v různých barvách.

Rozměr sítka je 16 × 5 cm. Velikost držáku ve tvaru šneka je 3 cm. Sítko i držák jsou ze silikonu a produkty mají certifikaci pro styk s potravinami.

Společnost UNILEVER ČR použila čajová sítka a držáky na čajové sáčky jako dárek zákazníkům při nákupu zboží.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s. - Reklamní a dárkové předměty


Nominace:


Žárovka Moris

Moris orez 1

Reklamní dárek určený obchodním partnerům. Nenápadný nápis na dárkovém obalu „MORIS MAKE YOU VISIBLE“ úzce souvisí s dárkem uvnitř, kde je skleněná žárovka naplněná zářící tekutinou – slivovice zlatá Rudolf Jelínek.

Symbol žárovky podporuje claim „MORIS MAKE YOU VISIBLE“, tedy společnost Moris design, která pro své klienty vyrábí a dodává prostředky na podporu prodeje.

Přihlašovatel: MORIS design, s. r. o.


Pohotovostní vinný soudek - Vždy připraven!

DSC02518

Vyrážíte s přáteli na výlet nebo hledáte originální a neformální dárek pro firemního partnera či kamaráda? Pohotovostní, takřka bezedný soudek s pěti litry lahodného, koštováním ověřeného vína udrží hladinku i na delší túře. Součástí nastavitelných popruhů je uchycení pro pohotovostní nerezovou skleničku, kterou jednoduše na cestách smontujete i demontujete. Ideální dárek pro milovníky vína. Design soudků je nabízen s motivem vína nebo dřevěného soudku ve variantě 3 nebo 5 litrů. Na výběr jsou zahraniční i moravská vína. Chardonnay, Merlot, Veltlínské zelené, Modrý Portugal, Muškát…Nerezový vinný pohár je možné olaserovat logem firmy nebo jménem obdarovaného.

Přihlašovatel: Dobrý dárek s.r.o.

 

Bylinková sada Hartmann domácí lékárnička

DL sada1

Sada „Domácí lékárnička“ byla vytvořena pro společnost Hartmann-Rico, která ji použila jako vánoční dárek pro vlastní zaměstnance. Sada byla složená z meducínky, sušených bylinek a bylinkového polštářku pro dobrý spánek. Tyto dárky byly zabaleny do originální plechové krabice na lékárničku, která právě přicházela na maloobchodní trh.

Etikety pro všechny dárky vycházely z celkového motivu plechové lékárničky, celá sada tak působila velmi jednotným a uceleným dojmem nejen svým složením ale i použitým grafickým motivem. Lékárnička byla vystlaná dřevitou vlnou. Přes lékárničku byl natažen papírový rukáv, který bránil otevření a zároveň sloužil jako přání do nového roku.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


Skládací svačinový box – Vodafone

box-vodafone

Skládací silikonový svačinový box je kombinací vysoké míry užitné hodnoty a originálního designu. Má dvě praktické části na oddělení potravin. Součástí víka je i příbor vidlička a lžíce v jednom. Předmět samotný je skládací a nezabere mnoho místa, na rozdíl od klasických plastových svačinových boxů. Jídlo si navíc můžete ohřát v mikrovlnné troubě přímo v boxu. Po použití lze umýt v myčce. Výrobek je ze silikonu a polypropylenu a je certifikovaný pro styk s potravinami.

Společnost Vodafone Czech Republic využila svačinový box jako dárek pro své zákazníky.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s. - Reklamní a dárkové předměty


Vánoční perníčky

PC170812

Krabička vyrobená z perníku byla inspirovaná logem společnosti Amden. Vrchní odnímatelná část představuje samotné logo, jsou na něm vyobrazena barevná zvířata, součástí je i specifické šedé pozadí. Jelikož se jednalo o vánoční dárek, byl na vrchní část aplikován motiv hvězdy, který zároveň slouží jako vhled do krabičky. Po obvodu jsou vyobrazena zvířata spolu s názvem agentury Amden. Uvnitř krabičky jsou pak jednotlivá perníková zvířátka v barevných variantách podle oddělení. Perníková krabička je zabalena do celofánu.

Přihlašovatel: Amden s.r.o.


Kategorie MANAŽERSKÝ DÁREK DO 5000 KČ


1.místo:

Opasek z pravé hovězí usně v logem OSTRAVA!!! 

Pasek Ostrava 3

Společenský opasek z pravé hovězí usně je opatřen vyraženým logem OSTRAVA!!! na pruhu usně ve středu kovové spony. Na vnitřní straně pásku je taktéž logo OSTRAVA!!! ve stříbrné barvě.

Součástí opasku je přívěsek na klíče z pravé hovězí usně s kovovým kroužkem a řetízkem. Na přívěsku jsou vyraženy tři vykřičníky.

Set opasku a přívěsku na klíče baleného v černé dárkové krabičce opatřené logem OSTRAVA!!! ve stříbrné barvě slouží jako manažerský dárek pro obchodní partnery města Ostrava.

Přihlašovatel: REDA a.s.


3. místo:

Abela - snídaňový stolek

DSCF2325

Lenošení v posteli je oblíbenou zábavou mnoha lidí. Tyto příjemné chvíle a skvělou snídani vám pomůže vychutnat bambusový stolek do postele ze značkové kolekce Vanilla Season. Baleno v dárkové krabici. Značka Vanilla Season přináší svými výrobky inspiraci při vaření, dává radost ze stolování a potěšení z relaxace.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Nominace:

Krvavý rok

206 2

Dárková sada věnovaná Josefu Váchalovi - grafikovi, řezbáři, tiskaři, spisovateli a malíři působícímu v našem městě Litomyšli v období první republiky, sada je orientována na jeho stěžejní dílo Krvavý román.

Přihlašovatel: H.R.G. spol. s r.o.


Kategorie REKLAMNÍ A DÁRKOVÉ PŘEDMĚTY PRO SPORT, HOBBY A VOLNÝ ČAS


1. místo:

LED svítící deštník

DSCF2320

Velký svítící LED deštník s několika režimy. Potah je vyroben na míru v designu klienta. Celou rukojeť, špičku i nosnou tyč deštníku lze rozsvítit stisknutím tlačítka a dále jím zvolit další režim svícení.

Přihlašovatel: Sprint Trading, s. r. o.


2. místo:

Hra Fotbálek - Pojďme jim to natřít

DSCF2305

V reklamním produktu měl být sklouben vztah firem BARVY A LAKY TELURIA, s.r.o. a BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s. (dále jen BAL) k podpoře sportu a zvláště ke sponzoringu fotbalového klubu  Bohemians Praha 1905. Tato skutečnost je deklarována logem produktové řady interiérových malířských nátěrů REMAL, které mají fotbalisté na dresech.

Klient upřednostňoval nestandardní provedení reklamního předmětu s důrazem na reprezentativnost, souvislost s fotbalem a možnost opakovaného použití. Reklamní produkt byl určen pro distributory a klienty BAL v České republice.

Samotný reklamní předmět je tvořený stolní hrou Fotbálek, ve které byli hráči věrně namalováni v barvách dresu sponzorovaného klubu Bohemians Praha 1905 s logem REMAL proti nespecifikovanému soupeři.

Na samotné hrací ploše je samolepkou zvýrazněna přítomnost a název produktové řady REMAL. Celá takto upravená hra je vložená do přebalu a zafóliovaná. Přebal má poukázat  na tradici klubu s hlavní postavou hráče Antonína Panenky. Headline „Pojďme jim to natřít“ … koresponduje přeneseně s produkty zadavatele. Druhá strana přebalu informuje o kompletní řadě produktů firmy BAL a jejich komplexnosti. Přebal zároveň plní praktickou úlohu ochranného obalu hry. Všechno je zataveno ve fólii.

Přihlašovatel: Mibona, s.r.o.


3. místo:

Letní sada DPD

DSCF2308

Společnost Direct Parcel Distribution CZ se pro udržení loajality svých klientů rozhodla darovat užitečnou letní sadu s originálním sloganem. Agentura navrhla sadu složenou z balzámu na rty, opalovacího krému, klobouku proti sluníčku a vodotěsného obalu na doklady, a to vše potištěné brandem společnosti a dvojsmyslným sloganem „S námi se nespálíte.“

Přihlašovatel: originální s.r.o.


3. místo:

Domeček Puzzle

DSCF2313

Domeček puzzle pro Raiffeisen stavební spořitelnu - dárek pro děti, které se zabaví skládáním a pak mohou domeček používat jako pokladničku a spořit. Grafika vycházela z televizní reklamy.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Nominace:

Skládací svačinový box – Vodafone

box-vodafone

Skládací silikonový svačinový box je kombinací vysoké míry užitné hodnoty a originálního designu. Má dvě praktické části na oddělení potravin. Součástí víka je i příbor vidlička a lžíce v jednom. Předmět samotný je skládací a nezabere mnoho místa, na rozdíl od klasických plastových svačinových boxů. Jídlo si navíc můžete ohřát v mikrovlnné troubě přímo v boxu. Po použití lze umýt v myčce. Výrobek je ze silikonu a polypropylenu a je certifikovaný pro styk s potravinami.

Společnost Vodafone Czech Republic využila svačinový box jako dárek pro své zákazníky.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s. - Reklamní a dárkové předměty


Penula - cyklistická bunda

bunda kopie

Cyklistická bunda PENULA ze značkové řady Schwarzwolf outdoor je voděodolná, lehká, reflexní větrovka s odnímatelnými rukávy a horní reflexní částí zad na zipy a magnety. Na zádech je pro komfortní odvětrávání síťovina. V případě potřeby bundu pohodlně složíte do kapsy na zádech. Kapsa je s reflexním pruhem a oboustranným zipem.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Kšiltovka na zakázku

DSCF2280

V designu kšiltovky se využily všechny prvky loga klienta.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Bandana Actimel

Actimel 1

Zadání od klienta znělo: vymyslet placatý příbal do multipacku, který bude mít vysokou vnímanou hodnotu. Motivace k opakovanému nákupu. Vymyšlena byla bandana v několika různých designech, které barevně korespondují s logem Actimel.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Kategorie REKLAMNÍ DÁREK PŘIBALENÝ KE ZBOŽÍ


1. místo:

Sítko a držák na čaj - Unilever

sitko-labute-caj-unilever

Jak čajová sítka na sypaný čaj ve tvaru labutě, kdy tento tvar skvěle umožňuje zachycení čajového sítka za okraj hrnku či skleničky, tak držáky na čajové sáčky ve tvaru šneků, jsou jasnou ukázkou propojení neotřelého designu a funkčnosti. Díky držákům již nikdy nemusíte sáčky lovit v čaji. Čajová sítka i držáky na čajové sáčky byly navíc vyrobeny v různých barvách.

Rozměr sítka je 16 × 5 cm. Velikost držáku ve tvaru šneka je 3 cm. Sítko i držák jsou ze silikonu a produkty mají certifikaci pro styk s potravinami.

Společnost UNILEVER ČR použila čajová sítka a držáky na čajové sáčky jako dárek zákazníkům při nákupu zboží.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s. - Reklamní a dárkové předměty


2. místo:

Krabička na balení kávy - Tchibo

krabicka-tchibo3

Jednalo se o plechovou krabičku s víčkem, víčko air tight (dvojité), o rozměru 10,5 × 10,5 × 16,5 cm, potištěnou CMYK potiskem dokola v korespondující papírové krabičce. Potisk byl mix tří designů a na plechové krabičce byl součástí potisku dvojitý emboss označení kávy a na kovovém víčku ražba loga. Jak plechová krabička, tak papírová, ve které byla plechová, naprosto korespondovaly s designem kávy. Volba plechové krabičky byla navíc chytrá i z toho hlediska, že právě takové krabičky jsou lidmi dlouhodobě dále užívány, a to nejen na kávu. Jejich užitnost je tak nejen praktická, ale i dlouhodobá.

Plechovky Privat Kaffee byly rozdávány jako dárek k nákupu dvou balení kávy Privat Kaffee v obchodech Tchibo Shops pro podporu prodeje.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s. - Reklamní a dárkové předměty


3. místo:

Super LED Marťahodinky

Martahodinky

Super LED Marťahodinky s dotykovým displejem reagují pouze na doteky. Stačí se dotknout uprostřed hodinek a hned se rozsvítí aktuální čas. Jak ve dne, tak i v noci. Marťanský čas s Marťahodinkami.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Nominace:

Bndana Actimel

Actimel 1

Zadání od klienta znělo vymyslet placatý příbal do multipacku, který bude mít vysokou vnímanou hodnotu. Motivace k opakovanému nákupu. Vymyšlena byla bandana v několika různých designech, které barevně korespondují s logem Actimel.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.Kategorie REKLAMNÍ NEBO DÁRKOVÝ OBAL


Partner kategorie:

logo-originalni-new


2. místo:

Obal Hartmann domácí lékárnička

DSCF2288

Pro plechovou dózu, která slouží jako obal na domácí lékárničky, byl vybrán retro motiv z archivu Hartmann Rico. Tento motiv byl upraven pro aktuální použíti.

Pro konečnou povrchovou úpravu plechovky byl zvolen krakelovací lak, který vytváří "popraskaný" efekt, jež se lépe hodí pro tento retro motiv oproti standardním lesklým nebo matným lakům. Povrch plechovky tak působí jednotně s motivem potisku.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


3. místo:

Vánoční multipack

DSCF2299

Vánoční multipack Bernard se v minulém roce těšil nebývalému zájmu v řadách spotřebitelů i odborné veřejnosti. Multipack s vánočními motivy zaujal i svými čtyřmi svíčkami - patentními lahvemi svátečního ležáku Bernard, které díky umístění v rozích multipacku vytvářely nejen adventní věnec, ale pokud se jednotlivé multipacky vyskládaly vedle sebe, krásně na sebe navazovaly a ještě více zaujaly. Vizuál tak dokonale nastiňuje obsah balení a zároveň lahodí oku spotřebitele.

Přihlašovatel: Rodinný pivovar Bernard a.s.


Nominace:

Dárkový box QUOSTYL

Krabice

Dárkový box byl navržen a vyroben na podporu nově vznikající značky českého funkčního prádla QUOSTYL, o který rozšířila v roce 2012 společnost Quo spektrum svých služeb. Hlavní využití box získal při vytváření setů pro významné klienty společnosti. Jeho funkci v rámci marketingové koncepce je zaujmout zákazníka a zajistit tak zvýšení prodeje produktu, který dosahuje nadstandardních vlastností. Vedle propagace vlastního produktu má pak box klienty upozornit na další službu, a tou je zakázková výroba dárkových obalů na míru podle přání a designu klienta.

Přihlašovatel: Quo, s. r. o.


Krabička na balení kávy Tchibo

krabicka-tchibo

Jednalo se o plechovou krabičku s víčkem, víčko air tight (dvojité), o rozměru 10,5 × 10,5 × 16,5 cm, potištěnou CMYK potiskem dokola v korespondující papírové krabičce. Potisk byl mix tří designů a na plechové krabičce byl součástí potisku dvojitý emboss označení kávy a na kovovém víčku ražba loga. Jak plechová krabička, tak papírová, ve které byla plechová, naprosto korespondovaly s designem kávy. Volba plechové krabičky byla navíc chytrá i z toho hlediska, že právě takové krabičky jsou lidmi dlouhodobě dále užívány, a to nejen na kávu. Jejich užitnost je tak nejen praktická, ale i dlouhodobá.

Plechovky Privat Kaffee byly rozdávány jako dárek k nákupu dvou balení kávy Privat Kaffee v obchodech Tchibo Shops pro podporu prodeje.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s. - Reklamní a dárkové předměty


On pack Teekanne

DSCF2293

Návrh, výroba a realizace balení dárkových kazet s čaji a hrníčkem Teekanne.

Přihlašovatel: Yashica s.r.o.


Kategorie REKLAMNÍ KALENDÁŘ ČI DIÁŘ


1. místo:

Krvavý rok 2014

206 2

Dárková sada věnovaná Josefu Váchalovi - grafikovi, řezbáři, tiskaři, spisovateli a malíři působícímu v našem městě Litomyšli v období první republiky, sada je orientována na jeho stěžejní dílo Krvavý román.

Přihlašovatel: H.R.G. spol. s r.o.


2. místo:

Zelený diář: green design diář s přebalem z desek plošných spojů

u-sluno-2

Společnost U&SLUNO je předním českým implementátorem softwarových řešení pro retail, logistiku a další odvětví. Zároveň je typickým představitelem tzv. IT společnosti. Výzvou pro naši práci bylo nalézt spojení mezi znovu využitím materiálů, které se v tomto odvětví používají, a jasnými funkcemi reklamního předmětu, které klient očekával. Kromě standardních funkcí měl předmět vypovídat o oblasti podnikání, měl působit na úrovni, být designový a zároveň naprosto originální. Diář s přebalem z desek plošných spojů byl zákazníky i managementem firmy hodnocen jako ideální, vypovídající o oboru i společenské odpovědnosti. Do soutěže zelený diář hlásíme, protože nás zajímá, zda spojení podobně bude vnímat a hodnotit rovněž odborná veřejnost.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


Nominace:

Alcom Alval breaks into movies

Alien

Kalendář pro firmu Alcom Alval vznikl jakou součást kampaně Alcom Alval ve filmu. Tato kampaň obsahuje: Image video, PF 2014 a kalendář na rok 2014. V celé kampani jsou hlavními aktéry zaměstnanci firmy a chlupaté ponožkové loutky, které vznikly pro účel kampaně. Jednotlivé měsíce kalendáře představují filmové plakáty na parodie filmů (Forrest Gump, Pulp Ficton, Rocky, Kmotr, Indiana Jones atd.). Celý kalendář je laděn do firemních barev. V oblasti kalendária je perforace. Po odtržení vznikne samostatný filmový plakát. Kalendář byl zaslán zákazníkům v originální, na míru dělané červené kartonové krabici. Pro pochopení celé kampaně je dobré zhlédnout přiložená videa. 

Přihlašovatel: ER Media Libor Erlebach


Kategorie REKLAMNÍ TAŠKA


1. místo:

Kolekce Air od Lexon Design

Taška AIR černá

Lexon Design představuje odlehčenou kolekci tašek AIR z materiálu TYVEK. Jedná se ucelenou řadu designových zavazadel, která působí papírovým dojmem. Jejich stálost je však dlouhá. Materiál Tyvek je kombinací textilie a tkaniny a je velmi odolný. Po čase používání měkne a získává elegantní vzhled. Kolekci jsme realizovali pro oficiální fanshop HC Bílí Tygři Liberec.

Oceněno REDDOT DESIGN AWARDS jako BEST OF THE BEST.

Přihlašovatel: ABA, s.r.o.


Kategorie REKLAMNÍ TEXTIL


Partner kategorie:

SpeedPress-logo-01a sRGB


1. místo:

PENULA - cyklistická bunda

bunda kopie

Cyklistická bunda PENULA ze značkové řady Schwarzwolf outdoor je voděodolná, lehká, reflexní větrovka s odnímatelnými rukávy a horní reflexní částí zad na zipy a magnety. Na zádech je pro komfortní odvětrávání síťovina. V případě potřeby bundu pohodlně složíte do kapsy na zádech. Kapsa je s reflexním pruhem a oboustranným zipem.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


2. místo:

Kšiltovka na zakázku

DSCF2280

V designu kšiltovky se využily všechny prvky loga klienta.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


3. místo:

"Pivní" kšandy

Fenix 2

Internetová soutěž Milion Star Hotel byla vypsána Plzeňským Prazdrojem, kdy se soutěžící zaregistroval na webu www.millionstarhotel.cz a zadal libovolný počet kódů z kupónů, které získal při koupi piva Fénix ve vybraných hospodách, barech či restauracích. Následně mohl soutěžící vyhrát mimo jiné ponožky nebo kšandy.

Originální unisexové kšandy o šířce 4,5 cm s retro kovovými úchyty byly vyrobeny v zářivě oranžové barvě s černým logem FÉNIX a textem „Probuď v sobě Fénixe“. Kšandy byly baleny v PE sáčku s kartónovou výztuží.

Přihlašovatel: REDA a.s.


Nominace:


Hokejový dres Radegast

Radegast orez

Design pro Plzeňský Prazdroj.

Přihlašovatel: Yashica s.r.o.

 

Bandana Actimel

Actimel 1

Zadání od klienta znělo vymyslet placatý příbal do multipacku, který bude mít vysokou vnímanou hodnotu. Motivace k opakovanému nákupu. Vymyšlena byla bandana v několika různých designech, které barevně korespondují s logem Actimel.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Kategorie REKLAMNÍ KANCELÁŘSKÉ POTŘEBY


1. místo:

Krvavý rok 2014

206 4

Dárková sada věnovaná Josefu Váchalovi - grafikovi, řezbáři, tiskaři, spisovateli a malíři působícímu v našem městě Litomyšli v období první republiky, sada je orientována na jeho stěžejní dílo Krvavý román.

Přihlašovatel: H.R.G. spol. s r.o.


2. místo:

Kancelářská sada BURO od Lexon Design

Buro orez

Kancelářský stolní set složený ze sedmi kusů obsahuje kalkulačku, lepičku, USB HUB, sešívačku, děrovačku, kalendář a lupu. Jedná se o dárek realizovaný pro Seznam.

Oceněno REDDOT DESIGN AWARDS

Přihlašovatel: ABA, s.r.o.


3. místo:

USB FLASH disk ve tvaru lokomotivy

USB FLASH DISK lokomotiva

USB FLASH disk byl vyroben pro společnost Českomoravská železniční opravna s.r.o. Přerov jako věrná kopie lokomotivy 363 se všemi detaily. Společnost ČMŽO je zaměřena na provádění údržby a oprav lokomotiv a kolejových vozidel.

Na USB FLASH disk o velikosti 16 GB si obchodní zástupci společnosti mohou nahrát prezentaci společnosti a využít ji tak při schůzkách se svými stávajícími a novými klienty jako velmi praktický a zároveň hodnotný reklamní předmět.

Přihlašovatel: REDA a.s.


Kategorie 3DR HI-TECH


1. místo:

Zelený diář: green design diář s přebalem z desek plošných spojů

u-sluno-2

Společnost U&SLUNO je předním českým implementátorem softwarových řešení pro retail, logistiku a další odvětví. Zároveň je typickým představitelem tzv. IT společnosti. Výzvou pro naši práci bylo nalézt spojení mezi znovu využitím materiálů, které se v tomto odvětví používají a jasnými funkcemi reklamního předmětu, které klient očekával. Kromě standardních funkcí měl předmět vypovídat o oblasti podnikání, měl působit na úrovni, být designový a zároveň naprosto originální. Diář s přebalem z desek plošných spojů byl zákazníky i managementem firmy hodnocen jako ideální, vypovídající o oboru i společenské odpovědnosti. Do soutěže zelený diář hlásíme, protože nás zajímá, zda spojení podobně bude vnímat a hodnotit rovněž odborná veřejnost.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


2. místo:

Budík Flip od Lexon Design

Lexon orez 1

Když jsme poprvé viděli budík Flip, napadlo nás okamžitě přirovnání: jednoduše geniální. Pokud chcete v noci rozsvítit displej, stačí na budík pouze položit ruku. Pokud chcete odložit buzení, stačí opět na budík pouze položit ruku. Pokud chcete buzení vypnout, budík otočíte a je to. S otočením se vám překlopí i čas na displeji. Je to mile jednoduché, stejně tak jako vstávání s tímto budíkem.

Přihlašovatel: ABA, s.r.o.


3. místo:

Pohotovostní vinný soudek - Vždy připraven!

DSC02511

Vyrážíte s přáteli na výlet nebo hledáte originální a neformální dárek pro firemního partnera či kamaráda? Pohotovostní, takřka bezedný soudek s pěti litry lahodného, koštováním ověřeného vína udrží hladinku i na delší túře. Součástí nastavitelných popruhů je uchycení pro pohotovostní nerezovou skleničku, kterou jednoduše na cestách smontujete i demontujete. Ideální dárek pro milovníky vína. Design soudků je nabízen s motivem vína nebo dřevěného soudku ve variantě 3 nebo 5 litrů. Na výběr jsou zahraniční i moravská vína. Chardonnay, Merlot, Veltlínské zelené, Modrý Portugal, Muškát…Nerezový vinný pohár je možné olaserovat logem firmy nebo jménem obdarovaného.

Přihlašovatel: Dobrý dárek s.r.o.


Nominace:

Reklamní modul pro Audi

P1171288

Prosklený modul o rozměrech 6 m x 2,4 m x 2,8 m je umístěn ve ski areálu Hromovka ve Špindlerově Mlýně. Toto řešení je unikátní svým zpracováním i vlastnostmi. Do modulu bylo instalováno vnitřní obložení, podhledy s osvětlením, teplomety proti zamrzání a mlžení skel. Součástí vybavení je červený koberec, který dodává prostoru patřičnou eleganci. Na sklech modulu byly instalovány polepy s logem a názvem společnosti Audi.

Do modulu byl zaparkován vůz, který byl po měsíci vyměněn za jiný typ. Výhodou modulového řešení je totiž možnost jeho zpřístupnění a opětovného uzavření. Pro případ potřeby je možné do modulu vstoupit skleněnými dveřmi.

Přihlašovatel: Amden s.r.o.


Plazma diplej Excelent

Excelent orez

Velmi neobvyklý barový plazma displej s vloženou lahví.

Přihlašovatel: Sprint Trading, s. r. o.


Kategorie APLIKACE MOTIVU NA 3DR


1. místo:

Aweld up-cycled hodiny

aweld-1

Značku Aweld zastupuje na evropském trhu společnost AXEL GROUP, působící jako výrobce a distributor svařovací techniky a brusných materiálů. Pro ně jsme navrhli a vyrobili reklamní předmět, ze kterého je na první pohled naprosto patrné, o jaký předmět podnikání se jedná. V jednoduchosti je krása a hodiny z brusného kotouče Aweld nabízejí vtipné řešení reklamy a povyšují tento nástroj na zajímavý doplněk interiériu. Doufáme, že zabrousí ve své kategorii až na dřeň a do finále.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


2. místo:

Bylinková sada Hartmann domácí lékárnička

DL SADA1

Sada „Domácí lékárnička“ byla vytvořena pro společnost Hartmann-Rico, která ji použila jako vánoční dárek pro vlastní zaměstnance. Sada byla složená z meducínky, sušených bylinek a bylinkového polštářku pro dobrý spánek. Tyto dárky byly zabaleny do originální plechové krabice na lékárničku, která právě přicházela na maloobchodní trh.

Etikety pro všechny dárky vycházely z celkového motivu plechové lékárničky, celá sada tak působila velmi jednotným a uceleným dojme nejen svým složením ale i použitým grafickým motivem. Lékárnička byla vystlaná dřevitou vlnou. Přes lékárničku byl natažen papírový rukáv, který bránil otevření a zároveň sloužil jako přání do nového roku.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


3. místo:

Těžítko Orgonit

Orgonit

Pro strojírenskou skupinu Vítkovice Machinery Group, která je jedním z největších podniků a zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji, je ekologie jednou z klíčových priorit v marketingové komunikaci. Reprezantativní dárek pro obchodní partnery v sobě kromě příběhu tradiční ocelářské výroby měl mít další dvě dimenze: ekologii a péči o zdraví. Vše propojit s upcyclingem bylo sice výzvou, ale současně komplikovaným úkolem. Řešení bylo nakonec nalezeno díky směsi pryskyřice a křišťálu, tzv.orgonitu, který mj. funguje jako čistička elektromagnetického smogu. Orgonitové těžítko realizované z ocelových špon z výroby podniku v sobě spojuje příběh Vítkovic s ekologií a pozitivními účinky na zdraví a náladu. Přihlásit tento ”oříšek” do soutěže jsme opravdu museli a uvidíme, jak se vše v kategorii Aplikace motivu 3DR “rozlouskne”.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


Nominace:

Kde se točí Heineken

Heineken hodiny

Heineken je třetí největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva. Značka je známá nejen milovníkům zlatavého moku, ale také těm, kteří mají rádi noční život a zábavu. Snažili jsme se tak vytvořit reklamní předměty, které spojují značku Heineken nejen se zábavou, ale také s “green” myšlením firmy, která se snaží zodpovědně přistupovat k recyklaci materiálů. Prostřednictvím up-cyclingu tak vznikly sklenice na pivo, vyrobené z originální láhve Heineken a hodiny vyrobené z gramofonové desky s motivem tance v plném proudu. Oboje patří tam, kde se zábava a pivo Heineken točí, a věříme, že patří i do této soutěže.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


Bonbóny Mercedes 

MERCEDES BONBONY OREZ

Společnost Mercedes-Benz Česká republika poptala mentolové bonbóny v plechové krabičce. Na následné schůzce byl požadavek rozšířen o grafickou realizaci co nejnápaditějšího zpracování dárků pro zákazníky. Výsledkem byla červená plechová retro krabička s charakteristickým bílým logem značky a vánočním motivem na spodním díle krabičky plná originálních mentolových bonbónů ve tvaru loga společnosti. Originality a momentu překvapení na straně obdarovaného bylo docíleno, bonbón ve tvaru loga viděl málokdo.

Přihlašovatel: originální s.r.o.


Samolepicí bločky a záložky - Obreta

BLOCEK-SACEK-OBRETA

Pan Sáček je maskotem společnosti OBRETA spol. s r.o., která vyrábí veškerý balový materiál, jakož i sáčky. Cílem bylo nalézt způsob, jak koncovému klientovi předat takový předmět, který má jasný, přesný a snadno zapamatovatelný otisk společnosti. Požadavkem také bylo, aby klient tento předmět používal denně a měl jej stále na očích. Zvolený tvar vychází z maskota společnosti a je upraven pro kancelářské užití. Speed-it s úsměvem pro poznámky působí pozitivně, v ouškách jsou navíc samolepicí záložky.

Originální samolepicí bloček Pan Sáček je užíván pro podporu prodeje. Tento předmět dávají obchodníci společnosti jako drobný dárek svým klientům přímo a je používán i jako příbal k jejich zboží.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s. - Reklamní a dárkové předměty


Vánoční perníčky

PC170844

Krabička vyrobená z perníku byla inspirovaná logem společnosti Amden. Vrchní odnímatelná část představuje samotné logo, jsou na něm vyobrazena barevná zvířata, součástí je i specifické šedé pozadí. Jelikož se jednalo o vánoční dárek, byl na vrchní část aplikován motiv hvězdy, který zároveň slouží jako vhled do krabičky. Po obvodu jsou vyobrazena zvířata spolu s názvem agentury Amden. Uvnitř krabičky jsou pak jednotlivá perníková zvířátka v barevných variantách podle oddělení. Perníková krabička je zabalena do celofánu.

Přihlašovatel: Amden s.r.o.


Reklamní plechové lisované cedule

Cedule orez 1

Reklamní plechová cedule v limitované edici ke 111. výročí zapalovacích svíček BOSCH. Navazující na  řadu již námi realizovaných plechových cedulí v retrostylu s motivy reklam známého grafika Luciana Bernharda, které ve dvacátých letech minulého století zpracoval pro firmu BOSCH.

Plechové prolisované cedule ze silného plechu - interiérové provedení Formát:  400 x 600 mm

Provedení: bombírované (vypouklé) + zahnuté okraje + ražba motivu. Plnobarevný potisk motivu ve vysokém rozlišení. Limitovaná edice 500 ks, značená číselnou řadou laserem na zadní straně.

Hodnotný nadčasový reklamní předmět pro management obchodních partnerů firmy Robert Bosch odbytová s.r.o.

Přihlašovatel: 94 MINUTES s.r.o.


Potisk hrnku metodou rotační flokáže

HRNEK OREZ

Nová originální technologie flokáže na keramiku, která je velmi odolná vůči otěru i mytí v myčce. Hrnek byl použit jako give away zákazníkům Schwarzwolf outdoor.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Kategorie VYUŽITÍ 3DR V RÁMCI KOMUNIKAČNÍHO MIXU


1. místo:

Dakarské partnerství: set výrobků z plachy dakarského kamiónu pro výherce soutěže

Dakar 2

Tento dárkový set v hodnotě 5000 Kč (pánská a dámská taška, pánská a dámská peněženka, obal na notebook) byl vyroben z plachty havarované Princezny 69 Loprais Teamu na Dakaru 2012. SECAR BOHEMIA a.s. (partner InstaForex Loprais týmu) jej v rámci společné motivační soutěže od značky RESPIRO získala jako třetí cenu pro výherce v letošním roce. Pro fanoušky mají tyto předměty obrovskou sběratelskou hodnotu a pro účastníky soutěže byly velkou motivací. Příběh vzniku tohoto setu je skutečně dramatický a zároveň symbolický. Vzpomínky na havárii při předávání výhercům na tiskové konferenci  v showroom eVito zmínil i pilot Aleš Loprais. Síla partnerství (vyjádřeného i těmito předměty), které přetrvalo tyto okamžiky a pokračuje, byla motivací tento set přihlásit právě do této kategorie soutěže. Naše výrobky měly pro účastníky soutěž Secar Bohemia daleko větší význam a cenu, než např. LCD televize apod. Sběratelské a naprosto originální ručně vyrobené kusy motivovaly zákazníky klienta jako nic jiného.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


2. místo:

We Run Prague 31. 8. 2013 – Photopoint

Photopoint 4

Loni v srpnu jsme společně s Nike uspořádali nejosobnější běh v historii – We Run Prague. Všech deset tisíc účastníků mělo na sobě speciální závodní trička se svým osobním mottem, které si zvolili při registraci. Zároveň jsme je vybavili chytrým čipem, který zaznamenával jejich výkon a další údaje. V cíli závodu jsme instalovali unikátní obří panel, tzv. Photopoint, který data dokázal z čipu automaticky načíst a zobrazit. Když běžec vstoupil na stupínek Photopointu, na gigantickém displeji se objevilo jeho konkrétní motto, jméno a také zaběhnutý čas. Každý běžec si tak odnesl individualizovaný zážitek a mohl pořídit originální fotku.

Photopoint byl jen jedním z řady personifikovaných zážitků, které běžci spojení s We Run Prague během celoroční kampaně získali. Jejich osobní motta se prolínala celou komunikací napříč všemi typy médií. Veškerý vzniklý materiál jsme navíc sdružili pod hashtag #werunprague a publikovali v digitálních médiích a na sociálních sítích.

We Run Prague se tak stal nejen nejpersonalizovanějším během, ale i tou nejosobnější reklamní kampaní.

Přihlašovatel: Revolta s.r.o.


3. místo:

"Podivínský chléb" - reklama na chlebu

03 chleb ze shora 1


Přihlašovatel: breAd. & edible labels s.r.o.

Reklama na chlebu je vyrobena pomocí etikety z jedlého papíru. Tyto „oplatky“ se využívají k označení pekařských a cukrářských výrobků např. vlastním logem nebo názvem produktu. Lze je však využit i v kampaních jiných produktů jako např. ve volební kampani Mgr. Tomáše Podivínského na podzim 2013.
Kandidát KDU-ČSL Tomáš Podivínský vsadil ve volbách na kontaktní, kampaň, jejíž součástí byl čerstvý Podivínský chleba. Tomáš Podivínský s trvalým bydlištěm v Praze si dal za cíl zvítězit v Ostravě. Rozhodně to neměl jednoduché, ale sympatická vizáž a nestandardní pojetí kampaně oslovily spoustu nových voličů a kandidát nakonec slavil úspěch. Skončil jako první a stal se poslancem.
Kampaň byla koncipována na základě jednoduchého zadání. V předvolebních kampaních se tradičně rozdává pivo, guláš, zmrzliny, bonbóny, Andrej Babiš rozdával koblihy. Náš klient se chtěl odlišit a tak se zrodila myšlenka rozdávat lidem vlastní Podivínský chléb. Reklama na chlebu se stala originální tečkou na závěr a vyvrcholením kampaně. Probíhala v posledních deseti dnech kampaně.
Jednalo se o kontaktní kampaň, chléb nebyl její jedinou součástí. V balíčcích s chlebem byly také informační letáky. Mezi voliče se v průběhu kampaně dostalo přes 8000 reklamních bochníků.

Nominace:

 

Avon Red Collection

Red Coll

Set čtyř předmětů – peněženka, kabelka, USB šperk a diář. Set byl vytvořen jako motivace pro Avon reprezentantky ke zvýšení prodeje Avon produktů. Reprezentantky měly možnost obdržet předměty po splnění určitého prodejního plánu. Set produktů byl určen na čtvrtý kvartál 2013, proto byl vytvořen v podzimním tónu červené barvy. Díky kolektovatelnosti produktů byla motivace k plnění prodejního plánu o to větší. Produkty byly propagovány v rámci interní komunikace klienta pomocí letáků. Set byl v rámci podpory prodeje ke spokojenosti klienta velmi úspěšný.

Přihlašovatel: TARGO PROMOTION PRAHA spol. s r.o.


Super LED Marťahodinky

Martahodinky

Super LED Marťahodinky s dotykovým displejem reagují pouze na doteky. Stačí se dotknout uprostřed hodinek a hned se rozsvítí aktuální čas. Jak ve dne, tak i v noci. Marťanský čas s Marťahodinkami.

Přihlašovatel: iMi Partner, a. s.


Vážení návštěvníci webových stránek A3DR,

věříme, že fotogalerie úspěšných prací 14. ročníku soutěže Hvězda 3D reklamy pro Vás byla požitkem z krásných a účelných reklamních a dárkových předmětů, případně inspirací k Vaší účasti v ročníku následujícím. Na Vaše soutěžní předměty využité v letošních kampaních se těší a úspěch nejen v H3DR Vám přeje

Asociace 3D reklamy
 
   

Vítězné a nominované práce 13. ročníku

VÝSLEDKY 13. ROČNÍKU SOUTĚŽE HVĚZDA 3D REKLAMY BYLY VYHLÁŠENY 14. KVĚTNA 2013 TRADIČNĚ NA VELETRHU REKLAMA POLYGRAF, NOVĚ KONANÉHO NA VÝSTAVIŠTI V PRAŽSKÝCH LETŇANECH.

OCENĚNÍ ZÍSKALY TYTO PRÁCE:


Absolutní vítěz 

Chladicí půllitr "Kozel"

43 pullitr kozel vyrez

Plastový chladicí půllitr s dvojitou stěnou vyplněnou gelem. Pivo vydrží v namraženém půllitru studené výrazně delší dobu i na přímém slunci a tak si zachová svoji chuť. Skvělý dárek letního proma, kde byl hlavní cenou gril. Šlo o soutěž Zasloužíš si Kozla 11° a pořádnou grilovačku, která probíhala od druhé poloviny května 2012 do konce července hlavně na facebooku a dále prostřednictvím bannerů na webu. Kampaň byla doplněná o podporu přímo v místě prodeje pomocí druhotných paletových umístění a instalací standardního setu POSM. Soutěž byla samozřejmě komunikována na etiketách a uzávěrech výrobků a na obalech (multipack, folie PET, folie can). Kdo zaslal příslušný počet kódů z podzátek, měl garantovanou výhru v podobě balíčku klobásek nebo chladicího půllitru.

Cílová skupina: muži a ženy nad 18 let, kteří rádi vaří a grilují, pravidelní i nárazoví konzumenti piva.

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.

 

Kategorie Reklamní předmět 3. milénia


1. místo:

JUST!PEN

justpen obr. 04

Nový koncept pera, které nabourává zavedené postupy v psaní a kreslení křídami, voskovkami, tužkami, pastelkami nebo pastely.

Cílem nového konceptu je také nahradit používání permanentních popisovačů na papírové flipcharty nebo kovové tabule, které jsou na jedno použití a svým nevyužitým obalem zatěžují životní prostředí. JUST!PEN spolu se speciální voskovkou je schopen splnit nároky uživatelů pro psaní a kreslení. Náhrada permanentních popisovačů perem bude malou revolucí v psaní nebo kreslení na papírové flipcharty nebo kovové tabule.

Koncept rovněž zahrnuje originální stojánek pro uložení pera a bude sloužit jako reklamní plocha.

Cílová skupina: děti, výukoví pracovníci a manažeři.

Koncept pera JUST!PEN úzce souvisí s dalším produktem společnosti DE NOVO - „JAMMi PEN. PRVNÍ PERO, KTERÉ KRESLÍ“.

Tento produkt se více zaměřuje na děti díky svému originálnímu designu postavenému na speciálních potiscích, které jsou tvořené obrázky a texty, pro podporu kreativity a zájmu o kreslení a psaní. JAMMi PEN podobně jako JUST!PEN dobře padne do ruky díky ergonomickému trojúhelníkovému tvaru v celém svém průřezu. Úchopová část je silnější, což má svůj význam, protože obzvláště malé děti ještě nemají vybudovanou jemnou motoriku. Je uživatelsky velmi jednoduché, např. voskovka, křída, pastelka nebo tužka vystrouhaná na délku 8 cm se jednoduše zasune do pera a může se ihned kreslit. Tuto činnost zvládnou i malé děti bez pomoci rodičů. Je také velmi vhodnÉ pro děti, které trpí různými ekzémy nebo alergiemi.

Přihlašovatel: DE NOVO s.r.o.

 

2. místo:

TETA dárkové balení

15 teta

Dárkové balení čajů - 6 kusů. Inspirovala jsem se dětskou hrou Nebe - Peklo, takže když čekáme, než se nám vyluhuje čaj, můžeme si zahrát s krabičkou. Každý čaj má svůj obal a tím je zabráněno vyprchání aroma. Takže stačí jen vytrhnout trojúhelník a louhovat...

Přihlašovatel: Simona Blašková


3. místo:

DUREX - kamarád do deště

durex - pláštěnka

Navrhli jsme festivalovou ochranu trochu jinak. Skladná, ale pevná pláštěnka v několika variantách ochrání účastníky před deštěm a zároveň představí nejednu zajímavost prezervativů Durex. Můžete si tak užívat hřejivou vášeň, mrazivé objetí či noc bez konce. 

Přihlašovatel: Amden s.r.o.


NOMINACE:

Mlsný Petr, Za maminku, za tatínka

03 mlsny petr

Přihlašovatel: Markéta Držmíšková


Octopus

06 octopus

Přihlašovatel: Lenka Lupačová


Plechovka

13 Plechovka

Přihlašovatel: Bára Soukupová


Kategorie Hvězdná brána


1. místo:

Green design for a better future: předměty pro Svět techniky

03 Green design vyrez

Ojedinělý komplex hutnické výroby a těžby uhlí ve Vítkovicích dnes opět ožívá. Je nejen vyhlášen Národní kulturní památkou a dědictvím EU, ale našel nové uplatnění a je tedy UPCYCLED. Svět techniky je populárně naučné centrum, které je budováno pro školy a školky, ale také veřejnost v této obnovované oblasti Dolních Vítkovic. Značka RESPIRO se zúčastnila výběrového řízení na dodavatele reklamních předmětů. Byli jsme s nabídkou upcyclovaných reklamních předmětů, které vznikly jako reakce na projekt Světa techniky, vybráni. RESPIRO vždy znamená tvorbu nových green design produktů na základě příběhů, které se spojují v atraktivní spolupráci, jejíž výsledky jsme předložili do této soutěže.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


2. místo:

Mluvící růže - nový způsob komunikace

učitelka

Květiny jako ideální nosič pro vaše sdělení.

Patentovaná technologie potisku živých květin a také ovoce speciální jedlou barvou. 100% personifikace sdělení ve formě textu nebo obrázku. Ideální pro uvádění nových produktů, budování brandu, netradiční formu poděkování.

Přihlašovatel: Mluvící růže, s.r.o.

 

3. místo:

Slisovaná osuška v cihle

04 cihla vyrez

V reklamním produktu měl být sklouben tvar, barva a struktura podle reálného výrobku – cihly. Jde o novinku firmy Heluz – produkt Heluz Family 2 in 1.

Klient upřednostňoval nestandardní provedení reklamního předmětu s důrazem na možnost vícenásobného použití v každodenním životě, a to vše ideálně skloubit s prvkem překvapení. Produkt byl určen pro distributory v zemích střední Evropy.

Samotný reklamní předmět je tvořen slisovanou osuškou o rozměrech 70 x 140 cm v barvě cihly. Osuška obsahuje vyšité logo v borduře a je slisovaná na rozměry 150 x 70 x 68 mm. Z jedné strany je vše doplněno vizuálem cihly natisknuté na papíru. Na druhé straně můžeme najít kontakty a vizuální návod, který ukazuje, co je možné z cihly získat, když ji ponoříme do vody. Vše je zataveno ve fólii.

Přihlašovatel: MIBONA, s.r.o.


Kategorie ročníku - Zelená reklama


Partner kategorie

SVĚT TAŠEK logo 2


1. místo:

První ekologický tisk v ČR (udělena nominace v kategorii Inovace roku)

4

OP TIGER nabízí nově možnost rozhodnout se při objednávání textilu s potiskem pro kompletně ekologické řešení. Jednoduše řečeno – na ekologická trička si konečně můžete objednat i ekologický potisk! Investovali jsme do změn ve výrobě a zapracovali jsme na tom, aby kromě ekologičtějších výrobních postupů i všechny ostatní firemní procesy byly transparentní, férové a udržitelné. Díky tomu jsme získali certifikaci, opravňující nás ke značení potištěných produktů jako bio, certifikované podle mezinárodního standardu GOTS. Tuto certifikaci označili Greenpeace nedávno za vůbec nejspolehlivější a OP TIGER se tím zařadil mezi značky, podporující celosvětové zelené kampaně typu Detox fashion či Cottonedon. Tak jako jsme před lety český trh ozelenili první ekologicky vyráběnou kolekcí triček, mikin a tašek z biobavlny (www.biotricko.cz) s nízkou uhlíkovou stopou, přicházíme nyní (eko)logicky jako první  i s ekologickým potiskem.

Přihlašovatel: OP TIGER, spol. s r.o.


2. místo:

Plovoucí svíčka

06 Plovouci svicky

Plovoucí svíčka ve skořápce představuje v této uspěchané době reklamní předmět, který v obdarovaných evokuje chvilku klidu a příjemné atmosféry.

Svíčka je vyrobena z palmového vosku v ořechové skořápce, která je opatřená etiketou s logem klienta a textem „splňte si svá přání".

Díky ručnímu zpracování a použití přírodních surovin se jedná o produkt šetrný k životnímu prostředí. Pro výrobu svíček jsou používány kalibrované ořechy konkrétní odrůdy s optimálním kulatým tvarem, kdy je skořápka dvoufázově vypraná a v místě rozpůlení zabroušená do roviny, vnitřek je zbavený slupek, osazený knotem a následně zalitý palmovým voskem.

Produkt sloužil jako přání do nového roku, kdy adresát dostal ke každé zásilce tuto malou pozornost.

Přihlašovatel: REDA a.s.

 

Volná kategorie


2. místo:

Limitovaná kolekce dárků TERIBEAR 2012

16 fondue M

16 med TB M

Cílem limitované kolekce TERIBEAR je inovativním způsobem podpořit dobrou věc. Speciální design, kvalitní produkt, limitovaná edice, pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem – to jsou klíčové atributy unikátní kolekce, která v roce 2012 byla primárně určena pro B2B trh. Kolekce byla připravena ve spolupráci Nadace Terezy Maxové dětem a agentury BRAND CONCEPT. Dárky z kolekce mají umožnit firmám prezentovat se kvalitními designově atraktivními dárky  s přidanou hodnotou. Koupí těchto dárků firmy přispívají na pomoc opuštěným dětem. Pevně stanovený příspěvek z ceny výrobku putuje přímo na konto Nadace Terezy Maxové dětem, která charitativní projekt TERIBEAR od roku 2008 realizuje. Na vývoji této kolekce se podílel Vladimír Žák, držitel ocenění Objev roku 2008 Grand Czech Design. Kolekce působí jednotně, ač je využito několika aplikací loga (vypalovací obtisk, laser na dřevo, ofset + ražba). Všechny dárky z kolekce jsou balené v dárkové krabičce z přírodní lepenky, kterou je možné opatřit logem firmy. K dárku je rovněž přibalena skládanka, kde je zobrazena celá kolekce, výše příspěvku pro nadaci za jeden dárek a popis činnosti nadace. Dárky z kolekce TERIBEAR 2012 našly uplatnění v marketingových plánech jako dárek pro zákazníky a zaměstnance nebo  prémie ve věrnostním programu či klubu. Sady složené z těchto dárků a případně i předmětů s logem klienta byly většinou využity jako  manažerský dárek nebo vánoční dárek  pro klienta.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


3. místo:

Muší křídlo - BowFlag Premium - Dart

13 musi kridlo vyrez kopie

Nový, neotřelý tvar mušího křídla Bowlag® Premium Dart (chráněný design) zaručuje nepřehlédnutelnost a originalitu. Maximálně podpoří zvolenou grafiku reklamního motivu vytvořeného pro reklamní agenturu a vydavatelství ASA s.r.o.

Muší křídlo bylo kvůli 3D efektu ručně nazdobeno křišťálovými kameny, které svým oslnivým třpytem zaručeně přitáhnou pozornost. Kameny z kolekce Preciosa® GENUINE CZECH CRYSTAL™ věnovala firma Preciosa, a.s., přední světový výrobce křišťálových komponent pro bižuterní i oděvní průmysl a dlouholetý zákazník naší firmy.

Přihlašovatel: Inter Flag s.r.o.


NOMINACE:

Dárková sada s perličkami PRECIOSA

27 sada-preciosa-maly

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


Netradiční prodejní stánek Pilsner Urquell

53 sud 1

Přihlašovatel: 4P&P spol. s r.o.


Kategorie Reklamní gastronomie


1. místo:

Čokoládový kapr s paličkou

14 cokokapr vyrez

Novinka pro rok 2012 na trhu s dárkovými předměty z dílny Aba - dárky s nápadem. Dárek vychází z tradice českých Vánoc. V dárkové etui je vložen čokoládový kapr, který je opatřen pistáciovými oříšky symbolizujícími šupiny. Společně s kaprem je přiložena dřevěná palička, kterou je možné symbolicky udeřit kapra a rozdrobit ho na kusy čokolády. Současně ořechy jsou symbolem peněz, takže v jednom dárku se skrývají dvě tradice

Tento dárek jsme realizovali jako vánoční dárek například pro společnost Kooperativa.

Přihlašovatel: Aba s.r.o.


1. místo:

Chaldicí půllitr "Kozel" (udělena nominace v kategorii Inovace roku)

43 pullitr kozel vyrez

Plastový chladicí půllitr s dvojitou stěnou vyplněnou gelem. Pivo vydrží v namraženém půllitru studené výrazně delší dobu i na přímém slunci a tak si zachová svoji chuť. Skvělý dárek letního proma, kde byl hlavní cenou gril. Šlo o soutěž Zasloužíš si Kozla 11° a pořádnou grilovačku, která probíhala od druhé poloviny května 2012 do konce července hlavně na facebooku a dále prostřednictvím bannerů na webu. Kampaň byla doplněná o podporu přímo v místě prodeje pomocí druhotných paletových umístění a instalací standardního setu POSM. Soutěž byla samozřejmě komunikována na etiketách a uzávěrech výrobků a na obalech (multipack, folie PET, folie can). Kdo zaslal příslušný počet kódů z podzátek, měl garantovanou výhru v podobě balíčku klobásek nebo chladicího půllitru.

Cílová skupina: muži a ženy nad 18 let, kteří rádi vaří a grilují, pravidelní i nárazoví konzumenti piva.

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


2. místo:

Miska na potraviny - izolátor

10 miska izolator

Miska vznikla v rámci několikaleté spolupráce agentury KUKLIK.CZ s českými designéry a společností ČEPS, a. s. Vychází z tvaru izolátoru elektrického proudu, který je vedle stožárů elektrického vedení nejcharakterističtějším vizuálním znakem společnosti ČEPS.

Přihlašovatel: KUKLIK.CZ, s.r.o.


3. místo:

Porcelánový podtácek v designu klienta pro OH

29 podtacky

Porcelánový podtácek s reliéfem a barevným potiskem - 5 druhů. Motivem designových podtácků je stylové uskupení částí olympijských kruhů v různé síle a různě skládaných přes sebe. Kvalitní grafické ztvárnění a technické zpracování, podpora značky a komplexní dojem z dárku.

Použití v rámci nové olympijské kolekce Pilsner Urquell pro OH v Londýně 2012.

Sběratelská edice pěti unikátních olympijských podtácků, součást Multipacku piva Pilsner Urquell.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


NOMINACE:

Hartmann pralinky a nálevka na víno

20 Hartmann pralinky otevřené nálevka taška

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


Čokoládová klapka

44 klapka vyrez 2

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


Výroční půllitr Pilsner Urquell ke 170 letům značky

54 pullitr prazdroj vyrez


Přihlašovatel: Plzeňský Prazdroj, a.s.


Kategorie Manažerský dárek do 5000,- Kč


Partner kategorie:

Speed press logo


1. místo:

Čokoládová klapka

44 klapka vyrez 2

Souprava čokoládové klapky a filmu Muži v naději používaná společností RWE, která dlouhodobě podporuje český film.

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


2. místo:

Hravý rok G

09 HRG vyrez

Koncepce tohoto diáře vznikla při dlouhých, někdy nudných poradách a školeních, které mnozí z nás aspoň jednou za čas absolvujeme. Každý si pak ve svých diářích a blocích kreslí, hraje piškvorky a jinak různě zdobí své poznámkové dokumenty. Našim cílem bylo tedy povýšit Diář na něco, co vás během pracovních povinností potěší a během ne úplně záživných porad a školení zaměstná :-). Jsme společnost HRG, takže od toho Hravý Rok G____, sám majitel diáře ať si pak doplní, co mu je milé – G jako Gay, Gorila, Gentleman, Gerontofil, Grafik atd. atd. :-)

K diáři jsme pak vytvořili do sady ještě kalendář, který je plný her a vystřihovánek z papíru, kalendář je určen spíše domů dětem a to je právě to, že v práci se pobavíte s diářem a doma pak s dětmi nad kalendářem. :-)

Prostě tento rok 2013 po roce konce světa 2012 by měl být podle nás rok plný her a zábavy, vždyť jsme přežili konec světa. :-)

Zpracováním je Diář obzvláště netradiční, postupovali jsme cestou průmyslově nevyrobitelného produktu a chtěli tak ukázat, že naše společnost – tiskárna HRG se nebrání žádným odvážným projektům a netradičním postupům.

Přihlašovatel: H.R.G.


2. místo:

Postavte si úspěšný business

33 Business vyrez

Lego stavebnice - zcela podle klientova designu, součástí je podrobný návod k sestavení, dodáváno v originální krabici. Návrh lego setu je připravován ve speciálním 3D programu.

Přihlašovatel: Sprint Trading, s. r. o.


3. místo:

USB šperk

18 USB vyrez

Luxusní a praktický stříbrný přívěsek s transparentním kamenem a USB flash diskem, zavěšený na jednoduchém, nastavitelném černém lanku, kontrastující robustní přívěsek. 8 GB USB náhrdelník byl vyvinutý a vyrobený na míru v kooperaci s klientem. Šperk byl použit pro velice úspěšnou motivační kampaň.

Přihlašovatel: TARGO PROMOTION PRAHA spol. s r.o.

 

3. místo:

Limitovaná kolekce dárků TERIBEAR 2012

19 tedybear vyrez

Dárky z kolekce TERIBEAR 2012 našly uplatnění v marketingových plánech jako dárek pro zákazníky a zaměstnance nebo prémie ve věrnostním programu či klubu. Sady složené z těchto dárků a případně i předmětů s logem klienta byly většinou využity jako manažerský dárek nebo vánoční dárek pro klienta.

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


NOMINACE:

Miska na potraviny - izolátor

10 miska izolator

Přihlašovatel: KUKLIK.CZ, s.r.o.


Čokoládová lyže

46 Cokolyze vyrez

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


Kategorie Reklamní a dárkové předměty pro sport, hobby a volný čas


2. místo:

Konvička na čaj s hrnečkem a směsí čajů

04 konvicka vyrez

Skutečně netradiční pojetí novoročenky a zároveň vánočního dárku pro zaměstnance představovala Konvička na čaj s hrníčkem a směsí přírodních čajů z kontrolovaného ekologického zemědělství.

V dárkové krabičce je zabalena porcelánová souprava konvičky na čaj s pokličkou, do ní přesně zapadajícího hrnečku a balení dvaceti druhů porcovaných čajů.

Na konvičku a hrneček jsou po obvodu vypalované barevné pruhy, které korespondují s heslem na světle modré krabičce „Nikdy nevíte, jak se kdo vybarví". Krabička je opatřena heslem a logem České spořitelny.

Přihlašovatel: REDA a.s.


2. místo:

Party paruka (udělena nominace v kategorii Inovace roku)

da49b15c89836ce68a668bd4ae777878

Značka Becherovka Lemond připravila pro podporu on-trade trhu třetí pokračování oblíbené série akcí pro mladé Lemond Light Up The Party. V průběhu dubna a května zavítala s tímto konceptem do 16 českých a moravských klubů. Základní ideou celého konceptu akcí byl slogan: „Zažij párty plnou světel". V průběhu večera proběhla světelná show a lidé si odnášeli svítící ceny.

Novinkou byla robotická svítící koule ovládaná chytrým telefonem. Dále byl nachystaný zábavný rituál „Lemond shotboard", kdy si sedm lidí vychutnalo panáka najednou. Ze všech akcí si fanoušci vybrali „Lemondstar", která vyhrála iPhone 4S. Hlasování probíhalo na webu www.lemond.cz.

Nafukovací paruka byla využita v rámci kampaně Lemond Light up the party. Byla používaná jak promotéry akce, tak jako jedna z možných cen. Jednalo se o asociaci robotické svítící koule ovládané chytrým telefonem.

Přihlašovatel: Sprint Trading s.r.o.


Kategorie Reklamní dárek přibalený ke zboží


1. místo:

Porcelánový podtácek v designu klienta pro OH

29 podtacky

Porcelánový podtácek s reliéfem a barevným potiskem - 5 druhů. Motivem designových podtácků je stylové uskupení částí olympijských kruhů v různé síle a různě skládaných přes sebe. Kvalitní grafické ztvárnění a technické zpracování, podpora značky a komplexní dojem z dárku.

Použití v rámci nové olympijské kolekce Pilsner Urquell pro OH v Londýně 2012.

Sběratelská edice pěti unikátních olympijských podtácků, součást Multipacku piva Pilsner Urquell.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


2. místo:

Vánoční dřevěné ozdoby "Orion"

48 orion hvezdy

Zadání klienta: návrh vánoční ozdoby (dekorace), atraktivní design s vysoce vnímanou hodnotou

Práce obsahovala: vytvoření designu vnitřních výřezů hvězdiček, vytvoření celkového designu

Použití: příbal k vánočním kolekcím

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


3. místo:

Dárková sada lžiček Carte d'Or

30 lzicky-carte-spp

Sada dvou kusů dezertních lžiček v designu a tvaru motivu loga Carte d´Or. Laserované logo na každé lžičce. Rozměr lžičky 14,5 cm. Baleno v dárkové, plnobarevně potištěné krabičce o rozměru 16,5 x 8 x 2,5 cm. Použití jako dárek pro podporu prodeje na prodejnách při koupi produktu - vaničce zmrzliny Carte d'Or.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


3. místo:

Svítící Marťaprsty

39 martaprsty vyrez 2

Sada čtyř svítících marťaprstů pro děti slouží k tvorbě senzační barevné světelné show. Červené, modré, bílé a zelené světlo – stačí nasadit na prsty, zapnout a show může začít!

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


Kategorie Reklamní nebo dárkový obal


1. místo:

Plechová krabička Kotex (udělena nominace v kategorii Inovace roku)

37 plechovky kotex


Plechové otvírací krabičky Kotex ve dvou velikostech (pro tři a čtyři kusy produktu), ve třech barevných mutacích a podle potřeb jednotlivých trhů. Speciálně vytvořený inovativní tvar krabičky s otevíráním na pant, aby se neztratilo víčko. Dodáváno v papírovém balení po třech kusech na trhy ČR, SR, Německa a Ruska.

Praktická plechová krabička, která se vejde do každé kabelky. Takové balení dokáže podle výzkumných agentur prodat až osminásobek produktu proti balení běžnému.

Materiál: ocelový plech Eurotin® first grade 0,23 mm

Potisk: celoplošný CMYK tisk/lesklý povrchový lak

Přihlašovatel: BLUE ARROW International, s.r.o.


Kategorie Reklamní kalendář či diář


1. místo:

Hravý rok G

09 HRG vyrez

Koncepce tohoto diáře vznikla při dlouhých, někdy nudných poradách a školeních, které mnozí z nás aspoň jednou za čas absolvujeme. Každý si pak ve svých diářích a blocích kreslí, hraje piškvorky a jinak různě zdobí své poznámkové dokumenty. Našim cílem bylo tedy povýšit Diář na něco, co vás během pracovních povinností potěší a během ne úplně záživných porad a školení zaměstná :-). Jsme společnost HRG, takže od toho Hravý Rok G____, sám majitel diáře ať si pak doplní, co mu je milé – G jako Gay, Gorila, Gentleman, Gerontofil, Grafik atd. atd. :-)

K diáři jsme pak vytvořili do sady ještě kalendář, který je plný her a vystřihovánek z papíru, kalendář je určen spíše domů dětem a to je právě to, že v práci se pobavíte s diářem a doma pak s dětmi nad kalendářem. :-)

Prostě tento rok 2013 po roce konce světa 2012 by měl být podle nás rok plný her a zábavy, vždyť jsme přežili konec světa. :-)

Zpracováním je Diář obzvláště netradiční, postupovali jsme cestou průmyslově nevyrobitelného produktu a chtěli tak ukázat, že naše společnost – tiskárna HRG se nebrání žádným odvážným projektům a netradičním postupům.

Přihlašovatel: H.R.G.


2. místo:

Antitheft poznámkový blok

07 antitheft

Na konferenci pro významné zákazníky společnosti Intel u příležitosti uvedení konceptu Intel Ultrabook obsahujícího technologii Intel Antitheft (dokáže najít ukradený počítač, zablokovat jeho obsah, poslat zprávu, kam ukradený/ztracený notebook nebo ultrabook vrátit), dostávali zákazníci poznámkový blok opatřený variací na "Antitheft". Poznámkový blok byl uzamčen proti krádeži a zneužití dat klasickým zámkem a řetězem. K bloku zákazníci dostávali propisku s logem Intel.

Konference se uskutečnila 23. 10. 2012 v Žižkovské věži v Praze.

Přihlašovatel: Agentura Xact s.r.o.


Kategorie Reklamní taška


1. místo:

Dakarské dobrodružství (udělena nominace v kategorii Inovace roku)

12 dakar

Značka RESPIRO se stala partnerem týmu LOPRAIS na nejprestižnější rallye světa DAKAR. Pro partnery a sponzory tohoto týmu jsme vyrobili jedinečné reklamní předměty - tašky ušité z autoplachty závodního speciálu Tatry, který se závodu účastnil. Obdarovaní na nich mohli obdivovat nejen svá vlastní loga, ale také příběh tohoto adrenalinového dobrodružství.

Takový UPCYCLED dárek byl hodnocen všemi jako něco mimořádného. Hodnota spočívá nejen v užitku předmětu, jeho každodenním využití, zajímavém designu tašky, ale především v příběhu o vytrvalosti, bojovnosti, sdílení zážitků a poděkování za partnerskou podporu. RESPIRO vždy vytváří nové green design produkty na základě příběhů. Do soutěže jsme předložili právě tuto tašku s vysokou přidanou dakarskou hodnotou.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


Kategorie Reklamní textil


1. místo:

První ekologický tisk v ČR

3

OP TIGER nabízí nově možnost rozhodnout se při objednávání textilu s potiskem pro kompletně ekologické řešení. Jednoduše řečeno – na ekologická trička si konečně můžete objednat i ekologický potisk! Investovali jsme do změn ve výrobě a zapracovali jsme na tom, aby kromě ekologičtějších výrobních postupů i všechny ostatní firemní procesy byly transparentní, férové a udržitelné. Díky tomu jsme získali certifikaci, opravňující nás ke značení potištěných produktů jako bio, certifikované podle mezinárodního standardu GOTS. Tuto certifikaci označili Greenpeace nedávno za vůbec nejspolehlivější a OP TIGER se tím zařadil mezi značky, podporující celosvětové zelené kampaně typu Detox fashion či Cottonedon. Tak jako jsme před lety český trh ozelenili první ekologicky vyráběnou kolekcí triček, mikin a tašek z biobavlny (www.biotricko.cz) s nízkou uhlíkovou stopou, přicházíme nyní (eko)logicky jako první i s ekologickým potiskem.

Přihlašovatel: OP TIGER, spol. s r.o.


2. místo:

Stožárníčci

11 stozarnicek002

Stožárníčci jsou hračkou pro malé děti, která vznikla ve spolupráce agentury KUKLIK.CZ a chráněných dílen v rámci projektu "Design ze Sluneční zahrady". Ten byl realizován pro společnost ČEPS. Tento projekt se zaměřuje na tvorbu takových dárkových předmětů, které mohou vyrábět nebo alespoň kompletovat zaměstnanci chráněných dílen. Tím jsou ale samozřejmě pro designéry omezeny jejich tvůrčí možnosti pouze na předměty, jejichž výroba je založena na ruční práci a na zpracování v ČR. Výhodou této spolupráce však současně je, že je možné navrhovat dárkové předměty bez ohledu na konkrétní cílové skupiny (např. manažeři atd.), a designéři jsou při své tvorbě omezeni pouze technologickými možnostmi chráněných dílen a cenou finálního produktu.

Přihlašovatel: KUKLIK.CZ, s. r. o.


Kategorie Reklamní psací potřeby


1. místo:

Antitheft poznámkový blok

07 antitheft

Na konferenci pro významné zákazníky společnosti Intel u příležitosti uvedení konceptu Intel Ultrabook obsahujícího technologii Intel Antitheft (dokáže najít ukradený počítač, zablokovat jeho obsah, poslat zprávu, kam ukradený/ztracený notebook nebo ultrabook vrátit) dostávali zákazníci poznámkový blok opatřený variací na "Antitheft". Poznámkový blok byl uzamčen proti krádeži a zneužití dat klasickým zámkem a řetězem. K bloku zákazníci dostávali propisku s logem Intel.

Konference se uskutečnila 23. 10. 2012 v Žižkovské věži v Praze.

Přihlašovatel: Agentura Xact s.r.o.


Kategorie 3DR hi-tech


3. místo:

USB flash disk s perličkami Preciosa

28 usb-preciosa-spp2

Přenosný, originální kovový USB flash disk naplněný originálními skleněnými perličkami PRECIOSA Traditional Czech Beads. Kapacita 4 GB, kovové pevné šroubovací ouško na bezpečné zavěšení. Kvalitní kovový materiál zvyšuje odolnost proti zničení. Předmět opatřen laserovaným logem klienta PRECIOSA ORNELA, a.s. Baleno v dárkové krabičce, použití jako praktický dárek pro zákazníky.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


NOMINACE:

Dotykové rukavice

17 rukavice

Přihlašovatel: TARGO PROMOTION PRAHA spol. s r.o.


USB šperk

usb

Přihlašovatel: TARGO PROMOTION PRAHA spol. s r.o.


Binární hodinky

32 binarni hodinky

Přihlašovatel: Sprint Trading, s. r. o.Kategorie Aplikace motivu na 3DR


Cena týdeníku

MaM logo nove


1. místo:

Dakarské dobrodružství

12 dakar

Značka RESPIRO se stala partnerem týmu LOPRAIS na nejprestižnější rallye světa DAKAR. Pro partnery a sponzory tohoto týmu jsme vyrobili jedinečné reklamní předměty - tašky ušité z autoplachty závodního speciálu Tatry, který se závodu účastnil. Obdarovaní na nich mohli obdivovat nejen svá vlastní loga, ale také příběh tohoto adrenalinového dobrodružství.

Takový UPCYCLED dárek byl hodnocen všemi jako něco mimořádného. Hodnota spočívá nejen v užitku předmětu, jeho každodenním využití, zajímavém designu tašky, ale především v příběhu o vytrvalosti, bojovnosti, sdílení zážitků a poděkování za partnerskou podporu. RESPIRO vždy vytváří nové green design produkty na základě příběhů. Do soutěže jsme předložili právě tuto tašku s vysokou přidanou dakarskou hodnotou.

Přihlašovatel: Respiro Upcycled Alchemy s.r.o.


1. místo:

Party paruka

31 party paruka

Značka Becherovka Lemond připravila pro podporu on-trade trhu třetí pokračování oblíbené série akcí pro mladé Lemond Light Up The Party. V průběhu dubna a května zavítala s tímto konceptem do 16 českých a moravských klubů. Základní ideou celého konceptu akcí byl slogan: „Zažij párty plnou světel". V průběhu večera proběhla světelná show a lidé si odnášeli svítící ceny.

Novinkou byla robotická svítící koule ovládaná chytrým telefonem. Dále byl nachystaný zábavný rituál „Lemond shotboard", kdy si sedm lidí vychutnalo panáka najednou. Ze všech akcí si fanoušci vybrali „Lemondstar", která vyhrála iPhone 4S. Hlasování probíhalo na webu www.lemond.cz.

Nafukovací paruka byla využita v rámci kampaně Lemond Light up the party. Byla používaná jak promotéry akce, tak jako jedna z možných cen. Jednalo se o asociaci robotické svítící koule ovládané chytrým telefonem.

Přihlašovatel: Sprint Trading s.r.o.


2. místo:

Porcelánový podtácek v designu klienta pro OH

29 podtacky

Porcelánový podtácek s reliéfem a barevným potiskem - 5 druhů. Motivem designových podtácků je stylové uskupení částí olympijských kruhů v různé síle a různě skládaných přes sebe. Kvalitní grafické ztvárnění a technické zpracování, podpora značky a komplexní dojem z dárku.

Použití v rámci nové olympijské kolekce Pilsner Urquell pro OH v Londýně 2012.

Sběratelská edice pěti unikátních olympijských podtácků, součást Multipacku piva Pilsner Urquell.

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


3. místo:

Antitheft poznámkový blok

07 antitheft

Na konferenci pro významné zákazníky společnosti Intel u příležitosti uvedení konceptu Intel Ultrabook obsahujícího technologii Intel Antitheft (dokáže najít ukradený počítač, zablokovat jeho obsah, poslat zprávu, kam ukradený/ztracený notebook nebo ultrabook vrátit) dostávali zákazníci poznámkový blok opatřený variací na "Antitheft". Poznámkový blok byl uzamčen proti krádeži a zneužití dat klasickým zámkem a řetězem. K bloku zákazníci dostávali propisku s logem Intel.

Konference se uskutečnila 23. 10. 2012 v Žižkovské věži v Praze.

Přihlašovatel: Agentura Xact s.r.o.


NOMINACE:

První ekologický tisk v ČR

08 ekologicky tisk

Přihlašovatel: OP TIGER, spol. s r.o.

Stožárníčci

11 stozarnicek002

Přihlašovatel: KUKLIK.CZ, s. r. o.


Limitovaná kolekce dárků TERIBEAR 2012

16 med TB M

Přihlašovatel: BRAND CONCEPT s.r.o.


Dárková sada s perličkami PRECIOSA

27 sada-preciosa-maly

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


Dárková sada lžiček Carte d'Or

30 lzicky-carte-spp

Přihlašovatel: SPEED PRESS Plus a.s.


Kategorie Využití 3DR v rámci komunikačního mixu


1. místo:

Pěnoknírek (udělena nominace v kategorii Inovace roku)

DSCF9656

Vtipné nalepovací fousy. Kofola pro své spotřebitele vloni připravila novinku v podobě vylepšeného servírovacího rituálu. Postupně na trh uvedla Kofolu, která si po natočení ponechá hustou pěnu, čímž má být zaručené odlišení originálu od nekvalitních napodobenin. Od června běžela POS kampaň s názvem Pěnoknír, kterou následně doplnila aktivita, do níž byli vtaženi sami spotřebitelé. Promoční akce, ve které dostal každý za dvě natočené Kofoly jeden ze šesti variant pěnokníru, probíhala v ČR v celkem 1200 provozovnách, na Slovensku pak na 800 místech. Na výběr byly pěnokníry strejc, kruťák, vohejbák, macek, lomcovák a švihák.

Aktivita byla v ČR podpořena microsite www.penokniry.cz a na Slovensku  www.penofuzy.sk, kam mohli spotřebitelé poslat svou fotku s pěnoknírem a vyhrát iPhone.

Vizuály ke kampani byly vytvořeny in-house.

Přihlašovatel: Sprint Trading, s. r. o.


2. místo:

Otvírák klíč (udělena nominace v kategorii Inovace roku)

36 klic krusovice

Otvírák ve tvaru retro klíče s žetony na pivo. Rozdáváním klíčů k „pořádné chuti" krušovického piva navazuje pivovar na předloňské pivní referendum, v němž téměř všichni (97 %) zapojení pivaři hodnotili chuť piva Krušovice pozitivně. Loňská akce klíčů k pořádné chuti proběhla uprostřed léta, kdy promo hlídky vyrážely za štamgasty v historickém autobusu Škoda RTO (v červenci ve Středočeském kraji, v srpnu do vzdálenějších regionů ČR) a rozdávaly klíče otvíráky v celkovém počtu 45 000 kusů se žetony, které bylo ve vybraných restauracích možné vyměnit za dvě piva. Klíč ovšem získal ten, kdo si odemkl správnou odpověď. Na všech stanovištích se mohli zájemci vyfotografovat před 3D foto stěnou na historické motorce JAWA.

Akce byla podpořena ATL kampaní na TV Nova, Prima a Barrandov a v reklamě opět vystupovali krušovičtí sládci T. Kosmák a V. Kloub, kteří svými tvářemi a jmény mají podpořit cíl pivovaru budovat a posilovat důvěru ve kvalitu pořádných Krušovic.

Přihlašovatel: Sprint Trading, s. r. o.


3. místo:

Chladicí půllitr "Kozel" 

43 pullitr kozel vyrez

Plastový chladicí půllitr s dvojitou stěnou vyplněnou gelem. Pivo vydrží v namraženém půllitru studené výrazně delší dobu i na přímém slunci a tak si zachová svoji chuť. Skvělý dárek letního proma, kde byl hlavní cenou gril. Šlo o soutěž Zasloužíš si Kozla 11° a pořádnou grilovačku, která probíhala od druhé poloviny května 2012 do konce července hlavně na facebooku a dále prostřednictvím bannerů na webu. Kampaň byla doplněná o podporu přímo v místě prodeje pomocí druhotných paletových umístění a instalací standardního setu POSM. Soutěž byla samozřejmě komunikována na etiketách a uzávěrech výrobků a na obalech (multipack, folie PET, folie can). Kdo zaslal příslušný počet kódů z podzátek, měl garantovanou výhru v podobě balíčku klobásek nebo chladicího půllitru.

Cílová skupina: muži a ženy nad 18 let, kteří rádi vaří a grilují, pravidelní i nárazoví konzumenti piva.

Přihlašovatel: iMi Partner, a.s.


VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI WEBOVÝCH STRÁNEK A3DR,

ASOCIACE A DALŠÍ ORGANIZÁTOŘI SOUTĚŽE SE S VÁMI TĚŠÍ NA SHLEDANOU V DALŠÍM, JIŽ 14. ROČNÍKU HVĚZDY 3D REKLAMY.

 
   

Vítězné práce 12. ročníku Hvězdy 3DR

Absolutní vítěz

Direct mail - pozvánka na koncert České filharmonie

pozvanka 2

Celý článek...
 
   

Nominované a vítězné práce 11. ročníku soutěže Hvězda 3D reklamy

Slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže Hvězda 3D reklamy se konalo v rámci doprovodného programu veletrhu Reklama Polygraf 23. března odpoledne.

Celkem 99 soutěžních prací do letošního 11. ročníku zaslalo 56 přihlašovatelů a nově se hodnotilo v kategoriích 3DR hi-tech, Hvězdná brána a Pivní sklenice.

Porota ve složení:

Milena Hanšová, Marketing Manager společnosti Medicover,

Jitka Němečková, redaktorka týdeníku M&M,

Pavel Černý, Client Service Director společnosti Gordica Communication,

Pavel Jarkovský, vedoucí ateliéru Designu keramiky Univerzity J. E. Purkyně,

Jaroslav Kadeřábek, obchodní ředitel společnosti SAHM,

Jarek Komárek, Art Director free lancer,

Petr Skokan, partner společnoti Presco Group,

Zdeněk Sobota, ředitel společnosti MIP Group,

David Zeman, specialista marketingu pojišťovny Generali.

udělila 14 prvních cen, 16 druhých cen a 14 třetích cen.

Všechny nominované a oceněné práce si můžete prohlédnout na následujících stránkách.

Celý článek...
 
   

Foto z vyhlášení výsledků 2010

Jako připomenutí slavnostních chvil při vyhlašování a dekorování vítězů 10. ročníku soutěže Hvězda 3D reklamy přinášíme několik fotografií z této slavnostní události.

Samotnému ceremoniálu předcházel kulatý stůl na téma: 3D reklama, která funguje.

h3dr_stul_01

Celý článek...
 
   

Fotogalerie vítězných prací

Vážení přátelé a uživatelé 3D reklamy,

10. ročník soutěže Hvězda 3D reklamy je úspěšně za námi. Protože ne každý měl možnost se zúčastnit slavnostního vyhlášení výsledků na veletrhu Reklama Polygraf a tamtéž si případně prohlédnout všechny soutěžní práce v rámci výstavky v Pravém křídle Průmyslového paláce, nabízíme Vám virtuální procházku fotogalerií úspěšných soutěžních předmětů.

hvezda_1_-_male

Při zastaveních v celkem třinácti „výstavních místnostech“ jednotlivých kategorií a nejvyšších oceněních za Absolutního vítěze a Inovaci roku se bude na co dívat. Pro přihlašovatele, kteří dosáhli na první místa, jsme připravili zbrusu nový symbol soutěže. Krásné skleněné jablko ze sklárny Artcristal Bohemia nahradila velmi vydařená keramická hvězda (foto Speed Press Plus), jejíž autorkou je Pavlína Naďová, studentka Ateliéru designu keramiky Univerzity J. A. Purkyně v Ústí nad Labem. Porota přímo v sídle ADK v Dubí vybírala z více návrhů studentů. Vítězný opravdu symbolizuje vítězné gesto a je sám o sobě kvalitním 3D předmětem.

Podívejme se tedy na úspěšné práce v jednotlivých kategoriích.

Celý článek...